Menu

Otevření turistické sezóny v Táboře

11. 04. 2018

Město Tábor v rámci akce Otevření turistické sezóny v Táboře dne 5. května již tradičně pořádá také jarní cyklovýlet s doprovodným programem, letos v prvorepublikovém duchu. Poznejte jarní krásy táborského regionu na kole! Vydejte se na cyklovýlet z Tábora kolem roudenských pískoven do Soběslavi a zpět.
Snahou je oživit cykloturistickou nabídku a zatraktivnit akci pro širokou veřejnost bez ohledu na věk, pohlaví, fyzickou kondici či technické možnosti. Specifickým cílem letošního ročníku je zvýšení povědomosti, že je sport i po 100 letech od vzniku Československa součástí národní identity a že organizovaný turismus, fenomén první republiky, je dobře aplikovatelný i dnes.
51 km dlouhá trasa Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí – Strkov (rybník Hejtman) – Doubí – Roudná – Klenovice – Soběslav – Rybova Lhota – Skalice – Roudná – Doubí – Strkov – Planá nad Lužnicí – Sezimovo Ústí – Tábor nabízí mnoho turistických cílů.
A proč právě do Soběslavi? Československo bylo průmyslovou velmocí. Slávu šířili úspěšní podnikatelé a vynálezci skrze světoznámé firemní značky, jejichž mezinárodní renomé často trvá dodnes. Český průmysl se po první světové válce nadechl k nové prosperitě. Zvláštní postavení mělo strojírenství, především výroba automobilů – Škoda nebo Tatra. I v Soběslavi, kam cyklovýlet cyklisty zavede, byla špičková firma světového formátu továrna na šicí stroje Lada založená v roce 1919.
Registrace cyklistů bude probíhat od 9.00 do 9.30 hodin v Infocentru Město Tábor na Žižkově náměstí. Při registraci každý obdrží účastnickou kartu a podrobný plánek trasy. Od 11.00 do 14.00 hodin se budou moci cyklisté na veřejném prostranství u roudenských pískoven mezi autokempem Pohoda a kempem Orion zapojit do doprovodného kulturního programu v duchu první republiky, sestávajícího z dobové kostymérny s fotokoutkem, půjčovny dobových bicyklů, výuky šermířského pozdravu a hry se sokolskou šavlí. Po celou dobu bude na místě průvodce aktivitami. Slosování účastnických karet proběhne na Žižkově náměstí v Táboře od 16.30 hodin.
Tento projekt je spolufinancován z Grantového programu Nadace Jihočeské cyklostezky na podporu pořádání cykloturistických akcí.
Připravila Milena Soukupová, foto Zdeněk Prchlík a redakce.

www.visittabor.euNepřehlédněte


Vzdělávání Gastro

Studenti z Přímky soutěžili v čepování piva

V sobotu 9. června 2018 se ve Znojmě uskutečnil již čtvrtý ročník oslav zlatavého hořkého moku pod názvem Pivní slavnosti Znojmo 2018.

12. 06. 2018

číst dál


Vzdělávání

Vzdělávání je takové, jací jsou vzdělávající

Peníze, které dnes ve fungujících fabrikách vyděláváme, bychom měli investovat do vědy a výzkumu, do nových technologií a vědeckých kádrů, říká senátor...

09. 08. 2017

číst dál


Czech Specials
Side VSH