Menu

Osudy Romů za druhé světové války

25. 02. 2022

V Krajské vědecké knihovně v Liberci (Rumjancevova 1362/1, Liberec) bude ve středu 9. března 2022 od 18 hod. zahájeno letošní putování unikátní výstavy fotografií „Osudy Romů za druhé světové války“. Fotografie představují silné osudy romských přeživších, kteří žijí na území Česka, kteří se stali oběťmi rasového pronásledování během 2. světové války. Portréty nafotila fotografka Jana Stachová a výstavu je možné zhlédnout až do 25. března 2022.

Před vernisáží ve středu 9. března se od 17 hod. v Malém sále (4. patro) Krajské vědecké knihovny v Liberci uskuteční přednáška Mgr. Michala Schustera na téma: Dějiny Romů a jejich pronásledování během 2. světové války. Vstup na přednášku i vernisáž je zdarma a registrace není nutná.

Zahájení výstavy se společně se zástupci obecně prospěšné společnosti Živá paměť zúčastní i fotografka Jana Stachová.

Výstava je přístupná zdarma od 10. 3. – 25. 3. 2022, otevřeno: po – pá 9.00 – 19.00, so: 9.00 – 13.00, ne: zavřeno.

Výstavu připravila obecně prospěšná společnost Živá paměť s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Nadačního fondu obětem nacismu. Vznik výstavy podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Obecně prospěšná společnost Živá paměť
byla založena pracovníky Kanceláře pro oběti nacismu Česko-německého fondu budoucnosti v prosinci roku 2003 s cílem:

Připravil Ondřej Hampl.

www.zivapamet.cz
www.facebook.com/zivapametOPS/?ref=page_internalNepřehlédněte


Rozhovory Gastro Hotelnictví

Rekordně úspěšný Česko-slovenský husí pochod.

Na to, čím se Česko-slovenský husí pochod letos liší od předešlých, jsme se ptali výkonného ředitele SIVEK HOTELS Viliama Siveka mladšího.

25. 11. 2020

číst dál


Mice

CzechTourism představí novou veletržní expozici

Přehledné a jednoduché uspořádání, velkoformátové obrazy, atypické osvětlovací prostorové bannery, výrazné označení – to jsou hlavní atributy nové...

17. 01. 2019

číst dál


Archiv