Menu

Osudy Romů za druhé světové války

25. 02. 2022

V Krajské vědecké knihovně v Liberci (Rumjancevova 1362/1, Liberec) bude ve středu 9. března 2022 od 18 hod. zahájeno letošní putování unikátní výstavy fotografií „Osudy Romů za druhé světové války“. Fotografie představují silné osudy romských přeživších, kteří žijí na území Česka, kteří se stali oběťmi rasového pronásledování během 2. světové války. Portréty nafotila fotografka Jana Stachová a výstavu je možné zhlédnout až do 25. března 2022.

Před vernisáží ve středu 9. března se od 17 hod. v Malém sále (4. patro) Krajské vědecké knihovny v Liberci uskuteční přednáška Mgr. Michala Schustera na téma: Dějiny Romů a jejich pronásledování během 2. světové války. Vstup na přednášku i vernisáž je zdarma a registrace není nutná.

Zahájení výstavy se společně se zástupci obecně prospěšné společnosti Živá paměť zúčastní i fotografka Jana Stachová.

Výstava je přístupná zdarma od 10. 3. – 25. 3. 2022, otevřeno: po – pá 9.00 – 19.00, so: 9.00 – 13.00, ne: zavřeno.

Výstavu připravila obecně prospěšná společnost Živá paměť s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Nadačního fondu obětem nacismu. Vznik výstavy podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Obecně prospěšná společnost Živá paměť
byla založena pracovníky Kanceláře pro oběti nacismu Česko-německého fondu budoucnosti v prosinci roku 2003 s cílem:

Připravil Ondřej Hampl.

www.zivapamet.cz
www.facebook.com/zivapametOPS/?ref=page_internalNepřehlédněte


Z domova Rozhovory

Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!

„Cílem celostátní soutěže Vesnice roku není najít vítěze, ale stmelit lidi v obcích a podporovat je,“ souhlasí ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová...

22. 09. 2019

číst dál


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Archiv