Menu

O prezentace praktických dovedností má zájem nejedna základní škola

29. 01. 2023

3a

Nabídka praktických dovedností žáků má mezi nesčetnými aktivitami SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o. své pevné místo. Stačí si vybrat téma, které žáky základních škol zajímá, a budoucí odborníci z řad středoškoláků přijedou za nimi. Každé téma lze uskutečnit během jedné vyučovací hodiny. Od září po červen, v průběhu celého školního roku. Stačí jen do školy zavolat nebo napsat e-mail.


Automechanik. Kadeřník. Kuchař-číšník. Prodavač. Truhlář. Cestovní ruch. Grafický design a podnikání. Hotelový management. Kosmetické služby. Sociální činnost. Mnoho oborů, mnoho témat. Z anotací jistě poznáte, které se v průběhu listopadu 2022 až ledna 2023 představily v ZŠ Prokopa Diviše Přímětice:

„V podzimních měsících měli naši žáci v rámci předmětu Svět práce možnost seznámit se s obory, které nabízí SOU a SOŠ Přímětická ve Znojmě. Žáci se dozvěděli informace k oborům kuchař–číšník, kosmetické služby, prodavač, cestovní ruch a kadeřník. Prezentace byla spojena s praktickou ukázkou, takže si žáci dovedou představit, co studium představuje. Středoškoláci své obory prezentovali opravdu zajímavě, šlo poznat, že si sami vybrali dobře. Tímto jim děkujeme za čas a energii, kterou nám věnovali,“ zhodnotila Mgr. Nikola Barcalová, pedagožka ZŠ Přímětice.


Prezentace praktických dovedností žáků v ZŠ Přímětice ještě neskončily a už se rozběhly do ZŠ JUDr. Mareše Znojmo a do ZŠ Prosiměřice! Dovednosti získané touto aktivitou jsou cenné nejen pro účastníky, ale i pro realizátory. Žáci základních škol odcházejí s konkrétnější představou, co studium daného oboru obnáší, středoškoláci se zase prakticky procvičují v prezentování svého oboru.  Na znojemské Přímce jde teorie s praxí stále ruku v ruce!
Připravila Ludmila Karpíšková.

www.sousoszn.czArchiv