Menu

Nový spolek podpoří cestovní ruch na Berounsku a Křivoklátsku

08. 10. 2019

Na konci července byl založen nový spolek Berounsko, z. s., jehož zakládajícími členy jsou města Beroun, Králův Dvůr, Zdice a obce Tetín, Srbsko a Svatý Jan pod Skalou. Spolek je destinační agenturou, která sdružuje subjekty z oblasti cestovního ruchu působící na Berounsku a Křivoklátsku jako jsou města a obce, podnikatelé či neziskové organizace. Tuto turistickou oblast návštěvníci dlouhodobě vyhledávají pro její kulturní rozmanitost, historický význam a krásnou přírodu.

kaon_berounky_nad_srbskem_zdroj_m_beroun

„Uvědomujeme si, že potenciál našeho území je vysoký, ale bez správného přístupu k jeho rozvoji nemůže být plně využit. Naším cílem je vybudovat organizaci, která bude vytvářet prostor pro spolupráci všech zapojených subjektů. Výsledkem této spolupráce by měl být například jednotný informační servis či nabídka turistických balíčků. Jde nám o to, aby návštěvníci využívali tuto turistickou oblast rovnoměrně a zároveň byl jejich pobyt ekonomicky přínosným,“ říká nově zvolený předseda představenstva spolku Berounsko Dušan Tomčo.

Činnost organizace by měla také vést k iniciaci nových projektů zaměřených na cestovní ruch jako například dobudování cyklostezek, vytvoření nových odpočinkových a relaxačních ploch, šetrné řešení dopravní obslužnosti ve frekventovaných lokalitách a další.

Inspiraci a příklad dobré praxe během příprav na založení spolku hledali zástupci Berouna na jihočeském Lipensku, kde je cestovní ruch klíčovým faktorem regionálního rozvoje. „Setkali jsme se s několika představiteli tamější destinační agentury, kteří nám pomohli lépe pochopit, kam bychom měli směřovat,“ uvedl člen komise pro cestovní ruch Radek Dolejš, který cestu na Lipensko inicioval.

Destinační agentura Berounsko zahájí aktivity v nejbližší době, čeká ji například certifikační proces, vytvoření webových stránek či podání žádosti o dotaci od Středočeského kraje.
Připravila Eliška Švandová.

www.mesto-beroun.cz

Image result for beroun logo

 Související články


Lázeňství Z domova

Luhačovice, základna pro poznávání Valašska, Slovácka a Hané

Lázně Luhačovice jsou krásné, malebné a léčivé v každé roční době. Vždy znovu a znovu okouzlují návštěvníky rozmanitou...

15. 08. 2017

číst dál


Mice Doprava Z domova

Regionální Den železnice v Olomouckém kraji

Oslavy regionálního Dne železnice se v Olomouckém kraji odehrály v duchu 130. výročí trati Hanušovice – Lipová-lázně – Mikulovice.

17. 09. 2018

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new