Menu

Novinky v projektu Czech Specials

20. 08. 2018

Již devátým rokem se pod kulatým logem Czech Specials prezentují restaurace, které úspěšně prošly certifikačním procesem a které se nestydí za tradiční české speciality, naopak, jsou na tyto jedinečné pokrmy právem hrdé a nabízejí je svým hostům.

Projekt Czech Specials se samozřejmě stále vyvíjí a reaguje na náměty a připomínky odborné veřejnosti. Od srpna tohoto roku nastalo proto v projektu několik změn. Hlavní a velmi důležitou změnou je, že byla do podmínek pro certifikaci navrácena povinnost pro ty restaurace, které chtějí být certifikovány, zařadit na svůj jídelní lístek minimálně jednu polévku a dvě hlavní jídla z receptů schválených jako Czech Specials. Zájemci je najdou na www.czechspecials.cz/recepty. Receptury byly rozšířeny o regionální speciality, takže na webu Czech Specials si restaurace mohou vybrat pro svůj jídelní lístek ze 135 receptů a další české speciality budou postupně přibývat.  Další novinkou je, že administraci celého projektu od Asociace hotelů a restaurací České republiky převzala Asociace kuchařů a cukrářů ČR, které je téma kvalitní české kuchyně blízké a ráda by ho dále rozvíjela. V současné době má platnou certifikaci 92 restaurací z celé republiky a dalších několik desítek projevilo zájem o certifikaci požádat nebo si certifikaci v tomto roce obnovit. Restaurace, které se do tohoto projektu přihlásí, mají možnost zatraktivnit svoji nabídku, zapojit se do marketingových aktivit a propagovat tak svoji restauraci nejen doma, ale i v zahraničí. Projekt má zajímavé webové stránky, informace o české gastronomii najdou zájemci i na facebookovém profilu Czech Specials.

Kontakt
na 
manažerku projektu Czech Specials Asociace kuchařů a cukrářů ČR Bc. Marii Horníkovou:

projekty@akc.cz

 

Gastronomický projekt Czech Specials
vznikl jako reakce na zvýšený zájem o kulinářskou turistiku ve světě a jeho hlavním cílem je podpořit atraktivitu České republiky a jejích regionů. Cílem je přes jedinečnou českou gastronomii přiblížit různé turistické destinace a představit zahraničním i domácím turistům naše kulinářské speciality. Czech Specials je zároveň certifikační značkou, která stvrzuje, že hosté v certifikovaných restauracích dostanou tradiční české pokrmy v odpovídající kvalitě. Tento projekt je partnerským projektem agentury Czech Tourism, Asociace hotelů a restaurací ČR a Asociace kuchařů a cukrářů ČR.
Připravila Maria Horníková, foto CzechTourism.


www.czechspecials.cz
www.akc.cz
www.ahrcr.cz
www.czechtourism.cz
www.czechspecials.cz/recepty

  Související články


Vzdělávání Mice Gastro

Konference „Standardy v rámci stravovacích služeb EU a CZ“

14. ročník konference věnované standardům stravovacích služeb 8. dubna 2019 v Praze a 23. října 2019 v Olomouci.

25. 01. 2019

číst dál


Vzdělávání Mice Gastro

Mezinárodní mistrovství Česka Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 2019

Pozvánka na 25. ročník mezinárodního mistrovství Česka Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 17. – 20. ledna 2019 do pavilonu P na...

12. 01. 2019

číst dál


Nepřehlédněte


Z domova

Jiří Srnec vrací Mágii na jeviště

Lidé, kteří mají úspěch v zahraničí, se těžko stanou úspěšní i doma. Je to nedorozumění, že to, co má úspěch venku, nemůže mít úspěch i doma.

03. 08. 2017

číst dál


Mice Z domova

CzechTourism spouští kampaň ke sta letům česko – slovenské vzájemnosti

Česká republika zve na velkolepé oslavy. U příležitosti stého výročí vzniku Československa i ostatních zásadních milníků uplynulého století pořádá desítky...

19. 05. 2018

číst dál


Czech specials
Restaurace Novoměstský pivovar
travelcon