Menu

Nejlepší destinace Ameriky

05. 05. 2020

dlouha

Dominikánská tisková asociace pro cestovní ruch (Adompretur) v sobotu 2. května 2020 oznámila, že Dominikánská republika získala výroční ocenění cestovatelského portálu TripAdvisor Traveller’s Choice za nejlepší destinaci Ameriky a zároveň se umístila jako 13. destinace ve světě. 

Asociace upřesnila, že ceny Travellers’ Choice se udělují na základě názorů a komentářů milionů cestovatelů z celého světa a představují tak „to nejlepší z nejlepšího“, co se týče kvality služeb a spokojenosti zákazníků, od hotelů a ubytovacích zařízení, přes destinace a jejich atraktivity, až po značky a produkty cestovního ruchu. 

Asociace se domnívá, že toto prestižní ocenění udělené dominikánskému cestovnímu ruchu by nemělo být pouze podnětem k oslavám a hrdosti, ale také zdrojem inspirace a optimismu k překonání současné komplikované situace, které sektor cestovního ruchu čelí v souvislosti s pandemií koronaviru. 

Seznam oceněných destinací ve světě
Žebříčku turistických destinací vévodí Londýn, Velká Británie; Paříž, Francie a Kréta, Řecko; následují Bali, Indonésie; Řím, Itálie; Phuket, Thajsko; Sicílie, Itálie; Mallorca, Baleárské ostrovy; Barcelona, Španělsko; Istanbul, Turecko; Goa, Indie; Dubai, Spojené Arabské Emiráty a Dominikánská republika. Mezi prvními 25 světovými destinacemi se z Ameriky objevuje také Kuba na 19. příčce, a New York na 25. pozici.

Dominikánská republika se navíc může radovat i z výborného umístění pláže Bávaro v oblasti Punta Cana, která obsadila 19. místo mezi 25 nejlepšími plážemi světa.

Nejlepší destinace jsou vybírány každoročně na základě komentářů od milionů uživatelů platformy TripAdvisor. Ceny Travellers’ Choice odrážejí nejen nejčastější volbu cestovatelů, ale zdůrazňují i výjimečné atributy destinací, díky nimž se do nich návštěvníci vracejí.

Na portálu TripAdvisor je k dispozici řada fotografií turistických atraktivit Dominikánské republiky, nejlepší destinace Karibiku. Nechybí informace o tom, že její břehy jsou omývány stejnými vodami jako ty kubánské, a že její teritorium se rozkládá na dvou třetinách ostrova Hispaniola, který sdílí s republikou Haiti. Navíc platforma Dominikánskou republiku uvádí jako ideální pro rodiny a vyzdvihuje její perfektní klima.

O Dominikánské Republice
Dominikánská republika je ostrovní stát tvořený 32 provinciemi. Zabírá plochu 48 760km2 a žije zde přes 10 milionů obyvatel. Její severní břehy omývá Atlantský oceán, jižní Karibské moře, na východě ji od Portorika odděluje kanál de la Mona a na západě sousedí s republikou Haiti. Dominikánská republika patří mezi země s největším počtem turistických atraktivit, díky nimž ji každý rok navštíví miliony lidí. Nejznámnějšími místy jsou Bávaro-Punta Cana, Santo Domingo, Boca Chica, Juan Dolio, Bayahibe, Puerto Plata, Sosúa, Cabarete, Samana, Las Terrenas, Las Galeras, Jarabacoa a Constanza.

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz

 

 Archiv