Menu

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis 2019

02. 04. 2020

XVIII. ročník Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, který společně vyhlásily Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Český výbor ICOM, z. s., probíhal od 1. ledna 2019 do 28. února 2020.

Soutěž má za cíl upozornit širokou veřejnost na špičkové výkony muzejních institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví při tvorbě výstav a nových stálých expozic, prezentování sbírek v odborných publikacích či při záchraně a zpřístupňování objektů nebo lokalit našeho kulturního dědictví.

Do XVIII. ročníku soutěže přihlásilo 60 muzeí a galerií působících na území celého Česka 87 projektů. Nejsilnější kategorií se stala Muzejní_výstava_roku_2019 (40 projektů), následovaná kategoriemi Muzejní_publikace_roku_2019 (30 projektů) a Muzejní_počin_roku_2019 (17 projektů).

Podrobné informace o všech soutěžních projektech, vč. doprovodné dokumentace, fotogalerií i videoprezentací
                                                                                                         naleznete na www.gloriamusaealis.cz.

S ohledem na stávající situaci a dosavadní vývoj přijatých opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií se odsouvá předávání Cen Gloria musaealis za rok 2019, které se mělo uskutečnit dne 19. května 2020 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Náhradní termín pro konání ceremoniálu v tuto chvíli není znám, v dalších dnech o něm budou jednat vyhlašovatelé i se všemi spolupracovníky a partnery soutěže.

Již s určitostí se bohužel ruší Národní zahájení Festivalu muzejních nocí, které mělo proběhnout v pátek 15. května 2020 v Jihočeském muzeum v Českých Budějovicích. Součástí této slavnostní akce byla mimo jiné i prezentace nominovaných projektů v rámci XVIII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis.

O dalším postupu a schválených rozhodnutích budeme včas informovat.
Přehledný seznam přihlášených projektů najdete zde.
Připravila Anna Komárková.

www.gloriamusaealis.cz
www.cz-museums.czNepřehlédněte


Gastro

Vychutnejte si v únoru to nejlepší z restaurace Grand Cru

Proslulá restaurace Grand Cru připravila pro své zákazníky opravdový gastronomický zážitek.

21. 01. 2019

číst dál


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Czt