Menu

Na svatého Valentýna se lidé obdarovávají sladkostmi, květinami i drobnými šperky

09. 02. 2023

Svátek všech zamilovaných je v Česku oblíbená příležitost k vyznání lásky i obdarování. V dárkových krabičkách a taškách nejčastěji najdou lidé drobnosti od sladkostí, přes hrníčky se srdíčky, tematický textil, až po jemné klenoty. Muži nezapomínají ženám dát také květiny.  Dni zamilovaných předchází pečlivé přípravy. Například cukrářky v Globusu připraví nadýchané zákusky a kuchaři v tamních restauracích uvaří speciální valentýnské menu. A mnoho z dárků z lásky je před dnem svatého Valentýna a během něj zlevněno.

Jen jednou v roce se obchodní plochy hypermarketů Globus částečně vybarví do červena a růžova. To jde o neklamnou známku toho, že se blíží svátek všech zamilovaných svatý Valentýn. Ani covidové roky zásadně neumenšily zájem o dárky na tento den.

„V období svátku svatého Valentýna se pravidelně zvyšuje zájem o dárky se zamilovanými motivy o celou pětinu,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus. V cukrářstvích připravují linecká srdce, řezy s pravou šlehačkou, bohatě zdobené dorty Valentýn, Valentýnský jahodový cheesecake a šlehačkové malinové poháry. „Jedná se o limitované edice sladkostí z naší dílny, na které se zákazníci každoročně těší. V Café Globus také budeme mít menu kávy espresso spolu s Valentýnským šlehačkovým řezem za zajímavou cenu. Stejně tak nabízíme speciální valentýnské menu v našich restauracích,“ dodala k nabídce Globusu Aneta Turnovská.

Valentýnské menu Restaurace Globus od 11. února do 14. února
► Celerový krém s bylinkovými krutony
► Vepřová panenka v pancettě s houbovou omáčkou a šťouchanými brambory se slaninou
► Crème brûlée s čerstvým ovocem

Speciální nabídka Café Globus od 8. února do 14. února
► Káva espresso + Valentýnský šlehačkový řez
Připravila Lucie Kovandová.

www.globus.czArchiv