Menu

Na jabloneckém veletrhu Euroregion Tour Liberecký kraj nechyběl

20. 04. 2022

hl___tour

Má vlast, země luk, stromů, vod a hor, která spojuje historii s přítomností. Tak znělo motto již 21. ročníku veletrhu cestovního ruchu EuroregionTour 2022, který se konal počátkem dubna v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.

Oproti předchozím rokům se veletrhu zúčastnil o něco menší počet vystavovatelů. Slabší účast byla například u Polska a Německa. Prezentace místních oblastí – Regionu Liberec, Máchova kraje, Křišťálového údolí, Jizerských či Lužických hor však nechyběly.

„Organizátoři jednak pokračují s veletrhem ve složité pocovidové době. Nálada ve společnosti navíc není zrovna optimistická a vystavovatelé váží účast na veletrzích. Uvidíme, co přinesou další ročníky veletrhu,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V rámci veletrhu nabízeli vystavovatelé velké množství tipů na výlety a dovolené. Představily se i regionální produkty. Tradičně velký ohlas zaznamenala prezentace řemesel. Nechyběl doprovodný program. S hudebníky Voxelem a Michou Horákem, duem Sestrogen či dámskou hudební skupinou Ladybirds.

Pořadatelé uchystali taktéž výstavu fotografií, workshopy pro návštěvníky, pořady ZOO Liberec a zejména přednášky o Jizerských horách či o Českém ráji v podání Marka Řeháčka a Pavly Bičíkové.  O unikátní mozaice horských ekosystémů a jiných zajímavostech Krkonoš pak vyprávěl Radek Drahný.
Připravil Jan Mikulička. 

www.kulturajablonec.cz/akce/euroregion-tour-2022/
www.liberecky-kraj.cz
www.facebook.com/libereckraj/
https://twitter.com/Libereckykraj/
www.instagram.com/libereckykraj/Archiv