Menu

Muzejní noc v GASK pod taktovkou čtyř studentů z programu GASK TEENS

11. 05. 2022

20. května se od 17 hodin v Galerii Středočeského kraje GASK uskuteční Muzejní noc, kterou letos připravili studenti středních škol v rámci projektu GASK TEENS pod vedením Lektorského centra GASK. Galerie si pro návštěvníky připravila bohatý doprovodný program, jehož součástí budou jak aktivity pro děti – loutkové divadlo a výtvarná dílna, tak i komentované prohlídky výstav Metasystémy multimediální umělkyně Adély Matasové a Intimní nezměrnost Luďka Filipského. Večer vyvrcholí koncertem zpěváka MARCELL a jeho kapely. Celý doprovodný program včetně vstupu na výstavy je po celou dobu konání Muzejní noci zdarma.

Program Muzejní noci v GASK zahájí studenti katedry alternativního a loutkového divadla DAMU, kteří pro děti odehrají loutkové představení o dobrodružné cestě mladého Laponce Sáma Nejmenší ze Sámů, které v roce 2019 získalo ocenění loutkařské ceny Erik. Se začátkem programu představí GASK také interaktivní hru, která bude reagovat na díla v galerii. Do hry se bude moci zapojit každý.

Následovat bude výtvarná dílna pro děti v doprovodu rodičů inspirovaná tvorbou malíře, sochaře a kreslíře Luďka Filipského, žijícího a tvořícího v Kutné Hoře. Díla Luďka Filipského si návštěvníci budou moci prohlédnout v rámci komentované prohlídky jeho výstavy Intimní nezměrnost, která začne v 19 hodin a bude vedena s komentářem samotného autora.

Umění si budou moci návštěvníci vychutnat i během komentované prohlídky výstavy Metasystémy multimediální umělkyně Adély Matasové. Adéla Matasová, která v loňském roce obdržela Cenu Ministerstva kultury, Vás provede svou výstavou spolu s kurátorkou Veronikou Marešovou v 18 hodin.

Program Muzejní noci bude pokračovat vystoupením studentů státní taneční konzervatoře zaměřené na současný tanec Duncan Center, kteří budou prostřednictvím své taneční performance reagovat právě na výstavu Metasystémy, a to i během její komentované prohlídky.

Celá akce vyvrcholí koncertem zpěváka MARCELL a jeho kapely. MARCELL přijede do GASK představit svou vlastní tvorbu. Interpret je známý také jako hudební producent, kdy skládal nebo produkoval skladby pro jiné interprety, jako jsou Lenny, Mirai, Adam Mišík nebo Paulie Garand.

Program muzejní noci
17:00 – 17:40 Loutkové divadlo studentů DAMU pro děti
18:00 – 20:30 Výtvarná dílna pro děti k výstavě Luďka Filipského
18:00 – 19:00 Komentovaná prohlídka výstavy Adély Matasové
19:00 – 20:00 Komentovaná prohlídka výstavy Luďka Filipského
20:15 – 20:45 Taneční performance Duncan Centre
               20:50 Vyhlášení hry z výtvarné dílny
21:00 – 22:00 Koncert Marcell a kapela
Nechte se (s)vést uměním v GASK! Galerie Středočeského kraje sídlí v bývalé jezuitské koleji v Kutné Hoře. Je institucí zaměřenou svou sbírkou i výstavním programem na výtvarné umění 20. a 21. století.
Připravili Veronika Trojanová, Tadeáš Kovalda, Filip Mašek a Šimon Dostál.

www.gask.cz

www.facebook.com/galerie.GASK/
www.instagram.com/gask_kutnahora/?hl=cs
www.youtube.com/channel/UCerwr-l4IpwqB2ChDVSz79Q?reload=9&view_as=subscriberArchiv