Menu

MMR: Více než 23 milionů EUR pro česko-polské příhraničí

20. 03. 2018

Přes 280 kilometrů nových cyklostezek, cyklotras, singletracků, nebo také pěších stezek bude vybudováno díky programu Interreg V-A Česká republika - Polsko. Schváleno bylo dalších třináct projektů za více jak 23 milionů EUR zaměřených na cestovní ruch. Navíc byly schváleny i dva projekty technické pomoci za 300 000 EUR.
„Program česko-polského příhraničí velmi úspěšně pokračuje. Díky novým schváleným projektům jistě dojde k dalšímu zvýšení atraktivity pohraničí, a to zejména pro cykloturisty. Podpořen bude například projekt česko-polské Hřebenovky realizovaný na české straně zejména na území Královéhradeckého, Pardubického a Olomouckého kraje. Díky projektu dojde k proznačení turistické hřebenové trasy, na níž bude vybudováno několik nových rozhleden,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
Z dalších projektů bude uskutečněna také obnova meziválečného vojenského podzemí a rozšíření muzejních expozic spojených s tradiční technikou výroby a zdobení skla. Dále bylo schváleno vyhlášení nové výzvy pro projekty cestovního ruchu, u nichž bude možné předložit projektový záměr do 30. června a plnou projektovou žádost do 30. září 2018. Alokace výzvy činí 18,6 milionů EUR. Současně bylo schváleno vyhlášení další výzvy pro projekty destinačního managementu/turistické značky, kde mohou žadatelé předkládat projekty zaměřené na propagaci a zviditelnění turistického potenciálu česko-polského příhraničí. Alokace této výzvy je 4 miliony EUR. Seznam projektů naleznete zde.
Připravil Vilém Frček.

www.mmr.czNepřehlédněte


Z domova

Příjezdy zahraničních turistů vzrostly o deset procent

Do hromadných ubytovacích zařízení v Česku přijelo za první tři čtvrtletí celkem 7,8 milionu zahraničních turistů, což bylo o 10 procent více než ve stejném...

08. 11. 2017

číst dál


Ze světa

Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTourism o nejlepší turistický cíl DestinaCZe.

23. 07. 2019

číst dál


Czech specials new