Menu

Ministr cestovního ruchu Dominikánské republiky zveřejňuje postup k obnově turismu

08. 09. 2020

Od 15. září 2020 bude všem návštěvníkům Dominikánské republiky nabízeno dočasné cestovní pojištění a při příjezdu se nadále nebude vyžadovat negativní PCR test.

David Collado, ministr cestovního ruchu Dominikánské republiky, se toto pondělí sešel se správní radou a bývalými prezidenty Národní asociace hotelů a turismu Dominikánské republiky (ASONAHORES), aby projednali detaily a pokrok v rámci Plánu na zodpovědnou obnovu turismu v odpovědi na COVID-19. Tento plán byl představen minulý týden prezidentem Luisem Abinaderem. Cílem plánu na obnovu turismu je minimalizovat efekty pandemie a usnadnit oživení cestovního ruchu s důrazem na zdraví, maximalizovat potenciál pro vytvoření nových pracovních pozic a pro ekonomický růst a podpořit udržitelný rozvoj sektoru. Během schůze ministr Collado informoval o jednotlivých sekcích plánu – řízení, risk management, komunikace a finanční podpora pro soukromý sektor – a potvrdil, že vše pokračuje podle plánu tak, aby každá z iniciativ mohla být implementována k 15. září 2020.

„Pracujeme na tom, abychom identifikovali a správně uchopili každý jednotlivý element, který je v rámci současné situace potřeba adresovat,“ řekl Collado. „Stejně tak se věnujeme posilování nabídky našeho turistického sektoru, abychom přivedli naši zemi k úspěchu v krátkém i dlouhém období.“

Financování plánu včetně jeho propagace počítá s investicí 28 milionů dolarů. Vláda dále investuje dalších 7,1 milionů do dalších programů týkajících se zejména dohod s aerolinkami a zajištění leteckých tras. Plán na zodpovědnou obnovu turismu také zahrnuje uvolnění fiskálních politiky, monetární nástroje, program zajišťující půjčky, úvěry pro malé a střední podniky a vytvoření programu dočasného zdravotního pojištění plně hrazeného dominikánskou vládou, jež se bude nabízet turistům kvůli současné potenciální hrozbě nákazou COVID-19.

Mezi opatření plánu, která budou implementována k 15. září patří:

Ministr garantoval, že bude pracovat ruku v ruce se soukromým sektorem, aby společně vyvedli turistický sektor ze současné krize a vykročili vstříc nové ekonomické fázi v roce 2021.

O Dominikánské Republice
Dominikánská republika je ostrovní stát tvořený 32 provinciemi. Zabírá plochu 48 760km2 a žije zde přes 10 milionů obyvatel. Její severní břehy omývá Atlantský oceán, jižní Karibské moře, na východě ji od Portorika odděluje kanál de la Mona a na západě sousedí s republikou Haiti. Dominikánská republika patří mezi země s největším počtem turistických atraktivit, díky nimž ji každý rok navštíví miliony lidí. Nejznámnějšími místy jsou Bávaro-Punta Cana, Santo Domingo, Boca Chica, Juan Dolio, Bayahibe, Puerto Plata, Sosúa, Cabarete, Samana, Las Terrenas, Las Galeras, Jarabacoa a Constanza.
Připravil Národní turistický úřad Dominikánské republiky.

www.godominicanrepublic.czNepřehlédněte


Vzdělávání Mice

Online diskusní setkání „Dopady pandemie na cestovní ruch v regionech“

Pořádá 3. března 2021 Katedra cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava.

05. 02. 2021

číst dál


Vzdělávání

Titul Mladý řemeslník 2017 získaly studentky ze znojemské Přímky

Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska letos ocenilo dvacet nejlepších žáků středních škol učňovských a odborných oborů maturitního vzdělání z...

30. 10. 2017

číst dál


Czt
Side VSH