Menu

Město Brno PIVEX podporuje

13. 03. 2019

Na 27. Galavečeru pivovarníků a sladovníků České republiky se 25. února v Orea hotelu Voroněž v Brně udělovala ocenění soutěží PIVEX 2019. Záštitu nad Galavečerem pivovarníků a sladovníků převzal Český svaz pivovarů a sladoven. Garantem degustací byl Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, odborným konzultantem Ivan Chramosil. Hlavním partnerem soutěže sudových piv PIVEX byl dodavatel výčepních technologií Thermotechnika Crowncool. Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Miroslav Toman, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň, předsedkyně Asociace krajů ČR Jana Mračková Vildumetzová a primátorka Statutárního města Brna Markéta Vaňková, kterou jsem krátce po předání diplomů a cen oslovil:
Paní primátorko, proč jste upřednostnila účast na Galavečeru pivovarníků a sladovníků před přítomností na jiných souběžně pořádaných akcích?
Město Brno PIVEX podporuje a je také jedním z jeho partnerů. Nezúčastnila jsem se ale galavečera jen z povinnosti. Malých pivovarů v současnosti funguje velké množství, další se stále objevují a je určitě dobře, že mají možnost poměřit své síly v konkurenci s ostatními, aby se jejich nabídka mohla stále zlepšovat. Takže pro mne to byl nejen příjemný, ale i velmi poučný večer.

PIVEX produkuje brněnská reklamní společnost SNIP & CO, která Brno proslavila i pořádáním řady dalších událostí, včetně festivalu Starobrno Ignis Brunensis, kterým se vaše metropole zařadila do rodiny hostitelů největších ohňostrojných soutěží světa.
Brno není mojí, ale moravskou metropolí, které mám tu čest být primátorkou. A ano, především ohňostrůjný festival Starobrno Ignis Brunensis určitě pomáhá šířit dobré jméno Brna v tuzemsku i v zahraničí. Podobných akcí určitě není nikdy dost.

Paní doktorko, co očekáváte od svého současného působení v komunální politice? 
V komunální politice jsem působila už dávno předtím, než jsem se stala primátorkou. A důvody, které mě k tomu od počátku vedou, lze shrnout do jediné věty: ráda bych napomohla proměnit Brno k lepšímu. K čemuž, doufám, budu jako primátorka mít ještě více možností. Cíle a plány naší koalice jsou také dobře známy. Z těch dlouhodobých, na kterých pilně pracujeme, je to především schválení územního plánu, bez něhož se Brno nemůže rozvíjet a jehož přípravu naši předchůdci poněkud zanedbali. A pak je tu samozřejmě výstavba nové multifunkční haly na výstavišti za „Zetkem“, která bude sloužit nejen Kometě, a Janáčkova kulturního centra pro Filharmonii Brno. Přestože máme za sebou jen o málo víc než oněch okřídlených „sto dnů“, ve všech těchto záležitostech jsme dokázali udělat výrazný posun vpřed. 

Brno je nejen čím dál atraktivnější kulturní a průmyslovou metropolí, ale i univerzitním městem a turisticky lákavým městem památky UNESCO.
Vila Tugendhat patří k architektonickým skvostům Brna a na prohlídky existuje pořadník. Není ale jediným magnetem, který přitahuje místní i turisty, a to jak domácí, tak zahraniční. Stále vyhledávanějším cílem je třeba zpřístupněné podzemí, z akcí je to pak určitě Velká cena Brna a již zmíněný festival ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis. Díky svým univerzitám zůstává Brno mladým městem, což mě velmi těší. Tři z nich si letos navíc budou připomínat významné jubileum, takže rok 2019 se v Brně ponese také v duchu jejich oslav. Jako absolventka jedné z nich, Masarykovy univerzity, budu slavit a jako primátorka se budu snažit nejen v tomto roce, ale po celé funkční období přispět k navázání ještě užší a efektivnější spolupráce se všemi brněnskými vysokými školami. Kvalitní školství je pro Brno významnou devízou. Ráda bych, aby úspěšní absolventi vysokých, ale i všech ostatních typů škol včetně učňovských v Brně zůstávali a pomáhali naše město dál rozvíjet.

www.brno.cz
www.snip-brno.czArchiv