Menu

Maskotem Česka pro japonský trh je lvíček Lefumaru

25. 10. 2021

Japonsko je skutečně "KAWAII" (roztomilá země). Co nemá maskota, jako by neexistovalo. Zahraniční zastoupení CzechTourism v Tokiu proto připravilo návrh českého maskota pro japonský trh v podobě lvíčka a jméno vybralo z více než osmi set návrhů, které poslali sami Japonci. Vyhlášení vítězného jména a křest maskota Lefumaru proběhly o víkendu v centru Tokia na Czech Festivalu, který již po páté pořádal zastupitelský úřad České republiky v Tokiu společně s agenturou CzechTourism a Českým centrem.

„Oblíbenost maskotů je na japonském trhu opravdu obrovská, proto jsme pojmenování českého maskota nechali na Japoncích. Do kampaně na výběr jména se zapojila široká veřejnost, včetně škol. Spousta lidí si dala tu práci načíst si něco o Česku a zamyslet se nad vhodným jménem. Vítězné jméno Lefumaru, kombinuje jak češtinu, tak japonštinu,” říká Štěpán Pavlík ředitel zahraničního zastoupení CzechTourism Japonsko a pokračuje: „Pro představu, vlastního maskota mají všechny regionální vlády, města, obce, velké společnosti, ze zemí víme například o Belgii a Izraeli, či japonská centrála cestovního ruchu, která má medvěda Kumamona. Cílíme na mladou generaci, která má pro příjezdový cestovní ruch z Japonska velký potenciál. Maskota využijeme v kampaních, na sociálních sítích, tiskových a propagačních materiálech a pro propagaci Česka zvažujeme i poskytnutí sublicence našim partnerům."

Lefumaru se představil nejen ve své plyšové podobě, kdy rozverně bavil návštěvníky, kteří se ním fotografovali, ale i v rámci speciálního instagramového filtru a jako průvodce v rámci prezentací o Česku a průvodce po pravidlech uvnitř festivalu. Na Czech Festivalu měli dále návštěvníci možnost zakoupit české produkty a zúčastnit se bohatého kulturního a vzdělávacího programu, přednášek, koncertů, destinačních prezentací, či poznat Česko virtuálně díky 30minutovému programu zprostředkovaném First Airlines.

Příští týden se uskuteční podobná dvoudenní akce v regionu Kansai, kterou pořádá honorární konzulát České republiky v Sakai. Zde Lefumaru setká s místním maskotem Haniwou Bučó, který představuje město Sakai a japonské starověké hrobky kofun – místní památku UNESCO.
Připravila Ivana Vejvodová.

www.czechtourism.cz
www.visitczechrepublic.comArchiv