Menu

Letní prázdniny 2021 přinesly rekordní návštěvnost Národního muzea v přírodě

22. 09. 2021

dlo

Letní prázdninové měsíce v letošním roce přilákaly rekordní zájem o jednotlivé složky Národního muzea v přírodě. V Rožnově pod Radhoštěm navštívilo muzeum o 17 500 návštěvníků více, než v roce 2019 (celkově návštěvnost během července a srpna 178 571 osob). V Muzeu v přírodě Vysočina to bylo více o téměř 3 000 návštěvníků (v roce 2021 celkově v červenci a srpnu 32 384). Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích mělo v hledáčku 2 570 návštěvníků (přírůstek oproti letním měsícům roku 2019 o 459 osob) a Muzeum v přírodě Zubrnice 4 560 osob (přírůstek oproti uvedenému období o 908 návštěvníků). Celková čísla za Národní muzeum v přírodě jako celek jsou povzbudivá: 218 085 návštěvníků v uvedených měsících, přírůstek o víc než 21 800 návštěvníků.


„Naše muzea vytěžila z  letní návštěvnické sezóny především z důvodu možnosti konání hojně navštěvovaných a oblíbených letních pořadů, které se mohly při dodržení epidemiologických pravidel v letošním roce uskutečnit. Muzea v přírodě jsou vnímána v této době jako bezpečná místa k setkání a k návštěvě kulturních akcí. Podobně jako v loňském roce jsme i letos ovšem zaznamenali zvýšený zájem o návštěvu jednotlivých muzeí i během všedních dnů. Tyto návštěvy jsme se snažili návštěvníkům obohatit o široké spektrum zajímavých letních aktivit – ať už to byly komentované prohlídky jednotlivých areálů, monotématické procházky. Mysleli jsme vždy i na malé návštěvníky – na ně čekaly například prázdninové hry, vyprávění pověstí. Zároveň se nám osvědčila novinka letošní sezóny – bonus pro návštěvníky v podobě volného vstupu do muzeí první čtvrtky v měsíci od května do září 2021,“ uvedl Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Podzimní měsíce přinesou v muzeích tradiční podzimní pořady. Ve Valašském muzeu v přírodě se mohou návštěvníci ještě těšit na volný vstup pro děti a tradiční Podzimní putování s broučky (24. 9. 2021). Muzeum v přírodě Vysočina láká návštěvníky na tradiční podzimní pořad Bramborová sobota (2. 10. na Veselém Kopci) a hned následující den, 3. 10., nabídne Den architektury a volný vstup do objektů v památkové rezervaci lidové architektury Betlém Hlinsko. V Zubrnicích se mohou návštěvníci při prohlídce muzea těšit na Podzim na vesnici (16. – 17. 10.). Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích je otevřeno pro návštěvníky v tomto roce již jen do konce září, do kdy je možné i zhlédnout výstavu Jízda králů na Hané/Lidový obyčej v proměnách času.
Připravila Petra Valíčková.

www.nmvp.czNepřehlédněte


Z domova

Putování za slůnětem

Pojďte s námi putovat po Hřebenovce na masiv Králického Sněžníku, na třetí nejvyšší pohoří v Česku. Krásné výhledy do okolí lze čekat. Slona by na vrcholu...

03. 10. 2020

číst dál


Doprava

Letiště Praha láká cestující do zajímavých destinací po Evropě

Nová marketingová kampaň Letiště Praha podpoří během celého letošního roku výjezdový cestovní ruch a celou řadu zajímavých destinací v Evropě.

29. 01. 2019

číst dál


Archiv