Menu

Letňany jako první uvidí vzácnou brož Konvalinka

28. 08. 2019

Premiérový souběh veletrhů HODINY A KLENOTY a FOR DECOR & HOME chystá pro návštěvníky opravdový unikát. Zcela poprvé se veřejnosti představí vzácný šperk, brož v podobě konvalinky.


Tento unikátní a první šperk od znovuotevření starých slovenských opálových dolů pochází z dílny společnosti Eston vlastnící světoznámou značku ELEN RUSSO. Vzácnou brož nesoucí název Konvalinka spatří oči veřejnosti exkluzivně na mezinárodním veletrhu hodin, hodinek, zlatých a stříbrných šperků HODINY A KLENOTY, který se koná ve dnech 5. až 7. září poprvé na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA a v souběhu s FOR DECOR & HOME.

List Konvalinky je zdoben smaragdem, do květinek jsou vloženy vzácné opály vytěžené ze starých slovenských opálových dolů, které jsou unikátem euroasijského kontinentu. Pohyblivé tyčinky v květech tvůrci doladili žlutým briliantem se stupněm čistoty VVS a tělo vyzdobili brilianty VS1. Předpokládaná cena vzácné brože se pohybuje na hranici 25 000 eur. Mimo jiné značka ELEN RUSSO se na veletrhu bude pyšnit nejen zmiňovanou broží, ale i výběrem toho nejlepšího z kolekce luxusních šperků z vlastní dílny.

Návštěvníci budou moci porovnat zručnost, preciznost a nápaditost. Hned dvě soutěžní klání budou na veletrhu k vidění. Tradiční soutěž ŠPERK ROKU – CZECH OPEN a nově mezinárodní soutěž SLOVAKIA OPAL JEWELLERY s použitím slovenského opálu, kde kromě odborné poroty mohou hlasovat o nejlepší šperk i samotní návštěvníci.

Luxus i křehká krása
V rámci akce se představí ale i další zajímavosti, například prezentace autorských šperků zlatníků zvučných jmen jako jsou Karel Votipka, Pavlína Čambalová, Štepánka Kurfuřstová a další.

To nejlepší, co v současnosti nabízejí firmy z oboru hodinek, hodin, klenotů, šperků, bižuterie, minerálů, obalových materiálů a dalších souvisejících produktů, představí Centrum zlatníků Praha, firmy STARLIT, s.r.o., PRETIS s.r.o, PRIM MANUFACTUR 1949 – ELTON hodinářská a.s. a řada dalších tuzemských a zahraničních vystavovatelů. Navíc HODINY A KLENOTY přináší mimořádnou příležitost, kdy si zákazníci i obchodníci mohou šperky a hodinky prohlédnout a vyzkoušet v reálu.

Letošní ročník akce bude nejen na zcela novém místě, ale také přinese mnoho premiér i v samotném programu. Aby mohli návštěvníci na vlastní oči poznat tvorbu nastupující mladé generace tvůrců, součástí veletrhu bude také DESIGN GALLERY. Právě zde totiž získají prostor pro své zviditelnění především mladí návrháři a designéři. Mezi nejatraktivnější novinky veletrhu HODINY A KLENOTY bude patřit i akce s výmluvným názvem KŘEHKÁ KRÁSA. Ta je společným dílem organizátorů veletrhu a Svazu výrobců skla a bižuterie. Více než dvě desítky vystavovatelů z Jablonecka nabídnou návštěvníkům mnoho krásných produktů, vyrobených v českých bižuterních a sklářských firmách, které si boudou moci i výhodně nakoupit.

Exkluzivitu akce podporuje také souběh s 8. mezinárodním kontraktačním veletrhem dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME. Tato akce představí návštěvníkům z řad profesionálů i široké veřejnosti trendy v oblasti dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží. A také si v rámci doprovodného programu budou moci prohlédnout unikátní přehlídku VÁNOČNÍ TRENDY umístěnou ve Vstupní hale II.
Připravila Lucie Bártová.

www.hodinyaklenoty.cz.

Výsledek obrázku pro hodinky a klenoty pva expoSouvisející články


Mice

Kongresy konané v Praze ročně přináší do veřejných rozpočtů až 5,2 miliardy korun

Kongresový průmysl Prahy, tedy odvětví související s pořádáním kongresů, konferencí, korporátních meetingů a incentivních akcí,...

19. 11. 2017

číst dál


Mice

O nejhezčí turistickou pohlednici České republiky

Finále soutěže pohlednic v Brně na Regiontouru se zúčastnilo 138 pohlednic, 46 kapesních kalendáříků a 64 turistických vizitek.

24. 01. 2019

číst dál


Nepřehlédněte


Z domova

Pohádková alej Lužánky

Cesta v Lužánkách je důležitým komunikačním koridorem spojujícím Bystřici nad Perštejnem sportovním areálem a Centrem Eden. Pro její zatraktivnění byla...

02. 02. 2018

číst dál


Doprava

Virtuální realita na palubách Air France

Air France testuje unikátní zábavní systém s virtuální realitou. Skládá se brýlí, tzv. headsetu, díky kterému si uživatel může užít 3D a 2D filmy nebo seriály...

15. 09. 2017

číst dál


Archiv