Menu

KLM spouští rozšířenou realitu pro kontrolu příručních zavazadel

19. 09. 2018

Díky nové funkci mobilní aplikace letecké společnosti KLM je nyní pro pasažéry s kamerou na chytrém telefonu jednodušší zjistit, zda má jejich příruční zavazadlo vhodnou velikost pro přepravu. KLM Royal Dutch Airlines využívá pro to tzv. rozšířenou realitu (Augmented Reality, AR).  AR kontrola zavazadel byla přidána do již existujících funkcí KLM aplikace, které zahrnují nejnovější informace o letech, rezervaci letů, online check-in, stahování palubních lístků nebo rezervaci konkrétních sedadel.

Kontrola velikosti příručních zavazadel pomocí AR využívá průhledný, virtuální kufřík od KLM, který ukazuje povolené velikosti pro příruční zavazadlo* na palubě. AR technologie umožňuje umístění virtuálního obrázku do reality a interaktivně ho využívat. Usnadňuje tak cestujícím měření svých zavazadel z pohodlí svých domovů. Kontrola zavazadel je dostupná v KLM aplikace pro uživatele Apple iOS.

Jak vše reálně funguje můžete vidět na videu zde: https://youtu.be/LAvRIFN_hNc

 

Další AR iniciativy od KLM

Tato užitečná nová služba následuje další úspěšné iniciativy od KLM, jako například 360° pohled do Dreamlineru v KLM aplikaci. KLM Houses App také spustila novou AR aplikace. Za užití iOS11 je možné si projít příběhem domu č.98 Anthonyho Fokkera přes rozšířenou realitu! Klikněte na modrou ikonu letadla a leťte společně s různými Fokkerovými modely letadel.

Maximální rozměry jednoho kusu příručního zavazadla jsou 55 x 25 x 35 cm. V Business Class si můžete vzít 2 taková zavazadla. Rozměry zahrnují i rukojeti, příp. kolečka. Do všech letů od KLM si také můžete vzít příslušenství. Za příslušenství je považována malá příruční taška, kufřík, notebook, fotoaparát, deštník a podobné předměty, které jsou menší než 40 x 30 x 15 cm. Dohromady musí vaše příruční zavazadla vážit maximálně 12 kg v Economy Class nebo 18 kg v Business Class.

 

arbag-collection 

Aplikace je ke stažení na: pro iOS  http://klmf.ly/ios nebo Android http://klmf.ly/android.

KLM App hlásí miliony stažení
KLM aplikace již má na kontě miliony stažení a více než 100 000 každodenních uživatelů. Alespoň 70 % uživatelů je do ní přihlášeno permanentně a užívá ji několikrát měsíčně. Aplikace je navržena tak, aby zajišťovala pohodlí před, během a po cestě. AR kontrola zavazadel byla přidána do již existujících funkcí KLM aplikace, které zahrnují nejnovější informace o letech, rezervaci letů, online check-in, stahování palubních lístků nebo rezervaci konkrétních sedadel. Aplikace byla rovněž spuštěna v tzv. Airport Map, digitální mapě minimálně 24 různých letišť umožňující cestujícím rychlou a snadnou orientaci. S „Milestones“ (milníky) mohou zákazníci zjistit více informací a tipů vzhledem k jejich osobní letové historii s KLM. Kdyby měl být let ze Schipholu významně zpožděn, mohou si uživatelé digitálně vyzvednout poukaz na jídlo. Aby toho nebylo málo, aplikace umožňuje přebookovat let i samotným cestujícím.

 

O AIR FRANCE-KLM
Skupina Air France KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzské letecké společnosti Air France s nizozemskou leteckou společností KLM Royal Dutch Airlines. Fúzí vznikla nejsilnější evropská letecká skupina založená na dvou silných značkách a letištích – Schiphol v Amsterdamu a Charlese de Gaulla v Paříži. Obě firmy si přitom zachovávají vlastní identitu a celá skupina se zaměřuje na tři hlavní oblasti podnikání: osobní dopravu, nákladní přepravu a údržbu letadel. Flotila Air France – KLM zahrnuje 546 letadel, kterými přepravuje cestující do 316 destinací ve 115 zemích. Air France-KLM je členem globální aliance 20 leteckých společností SkyTeam, která nabízí cestujícím přístup k celosvětově propojené síti více než 16 320 letů denně do 1 052 destinací ve 177 zemích. Společně se společnostmi KLM, Delta Airlines a Alitalia tvoří největší transatlantický společný podnik, který provozuje přes 250 letů denně. Věrnostní program pro pasažéry Air France KLM, Flying Blue, má 25 milionů členů. Air France létá z Prahy do Paříže na letiště Charlese de Gaulla 6 x denně (celkový počet letů dohromady s partnery).  KLM létá z Prahy do Amsterdamu až 4 x denně na letiště Schiphol, společně s partnerskou aerolinií až 6x denně.
Nejnovější zprávy ze společnosti Air France můžete sledovat v reálném čase díky aplikaci pro iPhone nabízené zdarma na iTunes a na internetových stránkách http://mobile-corporate.airfrance.com/en určených pro chytré telefony.

Připravila Lidija Erlebachová.

www.klm.com/home/cz/en

 Archiv