Menu

Jižní Čechy se prezentovaly v Polsku, návštěvnost stránek strmě vylétla

11. 05. 2022

S velmi příznivým ohlasem rekordních osmdesáti tisíc návštěvníků dvoudenního Pikniku nad Odrou, který se uplynulý víkend konal v polském Štětíně, se setkala velká prezentace Jihočeského kraje. Ten se tradičních jarních městských slavností letos účastnil jako partnerský region a představil jižní Čechy v centru hlavního města Západopomořanského vojvodství.

Nábřežní promenádu Waly Chrobrego zaplnily stánky městských slavností 7. a 8. května. Celá jedna část byla věnována prezentacím domácích i zahraničních regionů, kterým letos vévodily jižní Čechy. Návštěvníci slavností tak mohli přeneseně i doslova ochutnat, co náš region nabízí.

„Připravili jsme opravdu důkladné představení našeho regionu v celkem pěti stáncích a na velkoplošné obrazovce, k tomu jsme servírovali bramboračku, zelňáky a Budvar,“ přibližuje ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Petr Soukup.

JCCR se cíleně zaměřila na představení toho, co v této části Polska příliš neznají, tedy historických památek, lesů, pěších stezek a cyklostezek. Své stánky měly na místě Alšova jihočeská galerie a Jihočeské muzeum, atmosféru doladila Venkovská dudácká kapela Bedrník. Paralelně běžela online a rádiová kampaň, na velmi konkrétní bázi se neslo setkání českých touroperátorů s polskými cestovními kancelářemi.

Prezentace jižních Čech měla velký úspěch i díky výborné spolupráci s polským zahraničním zastoupením národní agentury CzechTourism, a to jak při přípravách, tak i přímo v místě konání. Souběžně s představením nabídky cestovního ruchu byla připravena také jednání v rovině politické reprezentace. „Poláci a Češi jsou si v mnohém velmi podobní, proto jsme osobně pozvali vedení Západopomořanského vojvodství již na konec léta na naši největší agrovýstavu Země živitelka,“ upřesňuje náměstek jihočeského hejtmana Pavel Hroch.

„V době po covidu je nutné nacházet nové příležitosti, a Polsko se nám jeví v tomto ohledu jako velmi potenciální. Návštěvnost webu jižní Čechy, kde jsme připravili polskou jazykovou variantu, v těchto dnech vylétla naprosto strmě, a to až třicetkrát více než v dnech předchozích. Proto v této formě propagace hodláme pokračovat a doufáme, že se naše první takto velká prezentace kraje v Polsku odrazí také v reálných příjezdech,“ říká Petr Soukup.
Připravila Jana Píchová.

www.jiznicechy.cz
www.jccr.czArchiv
Česká chuťovka
ahr - volba