Menu

J. E. pan Egemen Bağış v Euro Gold Centre

12. 12. 2019

V Centru šperků a muzeu drahokamů pořádali 11. prosince 2019 majitelé společnosti Euro Gold Centre – paní Yurdagül Koçak a pánové Candemir a Utku Koçakovi – předvánoční setkání s obchodními partnery a přáteli. Program této tradiční akce byl tentokrát obohacen o akt ustavování Česko-turecké obchodní komory. Pozvání na tuto událost přijal i nový velvyslanec Turecké republiky Jeho Excelence pan Egemen Bağış, kterému jsem byl představen. Při té příležitosti jsem se ho zeptal:
Pane velvyslanče, jak se vám v Česku líbí a jak se tu cítíte?
Skvěle. Praha je jedno z neúchvatnějších měst světa a je mi ctí, že mohu reprezentovat Tureckou republiku v tak úžasné zemi. Samozřejmě si kladu vysoké cíle. Jedním z hlavních je ještě víc naše země sblížit na poli ochodu, ale také kultury, politiky a sociálního vnímání. Na Turecko se občas nahlíží skrze prsty. Proto budeme pořádat kulturní akce a konference, abychom ukázali, jak skvělou zemí Turecko je. Dnes jsem se sešel s prezidentem Zemanem a v Turecku jsem se setkal s premiérem Babišem. Z těchto setkání mám dobrý pocit a pozitivní pohled na dosažení výše zmíněných cílů.

Vaše země dala možnost profesoru Bedřichu Hroznému rozluštit řeč Chetitů. Turecko je i tradiční destinací českých dovolenkářů. Určitě jsou i další spojení mezi našimi kulturami.
Myslím si, že v nějakých aspektech máme podobný přístup k životu. Proto mě nepřekvapila analýza výměnného pobytu Erasmus v Turecku. Nejžádanější destinací pro turecké studenty je Praha. Musíme pracovat na posilování našich vztahů, abychom se cítili komfortně při vzájemném cestování do našich zemí.
Připravil Matouš Kainc.

www.eurogoldcentre.cz



Czech Specials
Side VSH