Menu

Hradec Králové Region Convention Bureau provedlo vlastní statistické šetření

17. 05. 2021

 

Regionální kancelář pro kongresovou a incentivní turistiku Hradec Králové Region Convention Bureau se již nebude spoléhat pouze na data z Českého statistického úřadu. Nově bude provádět vlastní sběr dat od svých partnerů v celém Královéhradeckém kraji. První sběr dat proběhl již za rok 2020.

Manažerka kanceláře Hradec Králové Region Convention Bureau Ing. Anna Chvátalová vysvětluje důvody tohoto rozhodnutí: „Český statistický úřad sbírá data jen z hromadných ubytovacích zařízeních a zároveň z akcí větších než 50 osob. Protože je však Královéhradecký kraj vyhledávaným místem spíše pro menší skupinové akce typu teambuilding, školení a workshop, rozhodli jsme se provádět vlastní pravidelný sběr informací od svých partnerů, který bude zaměřen nejen na firemní akce, ale také na svatby a film.“ Kancelář od vlastního šetření očekává detailnější podklady o dění v kraji. Ty poté využije především v marketingu.

Partneři HKRCB zaslali data nejen za rok 2020, ale i 2019. Kancelář tak měla pochmurný rok s čím srovnávat. Důležitost tohoto šetření se ukázala hned při prvním porovnání dat z Českého statistického úřadu a partnerů HKRCB – dle dat z území se v Královéhradeckém kraji konalo o 561 % akcí více než dle dat z ČSÚ.

Díky šetření kancelář také zjistila, že propad sňatečnosti v Královéhradeckém kraji byl pouhé 2 %, tedy výrazně nižší než v celé republice a filmaři v roce 2020 navštívili každého pátého partnera, který se šetření účastnil.
Připravil e-Všudybyl.

www.micehkregion.com
www.ccrkhk.cz
www.hkregion.cz

www.ccrkhk.czKrálovéhradecký kraj - Home | Facebook

 

 Archiv