Menu

Herečka Michaela Tomešová předává štafetu v projektu 6x5

10. 08. 2023

Herečka Michaela Tomešová se dvěma syny jsou prvními účastníky projektu 6x5 na druhou z jižních Čech. Po pěti dnech strávených dokumentováním známých i méně známých míst nyní předávají pomyslnou štafetu dalším tvůrcům. Společný projekt Jihočeské centrály cestovního ruchu a destinační společnosti Českobudějovicko – Hlubocko má za cíl inspirovat tuzemské hosty
k letošní letní či podzimní dovolené a propagovat jižní Čechy.

Michaela Tomešová je jedním ze šesti tvůrců, kteří byli do projektu vybráni. Úkol mají všichni stejný, navštívit několik destinací v jižních Čechách a svým vlastním pohledem je prezentovat fanouškům na sociálních sítích
a inspirovat je k návštěvě během letošní dovolené. Michaelu Tomešovou nyní střídá mladá akční cestovatelská rodina “2 On The Way” Tomáš Snášel a Lucie Horová se dvěma dětmi. Štafetu si budou tvůrci takto předávat celý srpen, vzniklý materiál pak využije Jihočeská centrála cestovního ruchu k další propagaci kraje.

Herečka, kterou znají diváci například ze seriálu ZOO, divadla a muzikálů, vyrazila do jižních Čech společně s kamarádkou a čtyřmi dětmi. Podle toho byl nastaven také program a Michaela tak paradoxně navštívila i skutečnou zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou, kam doplula lodí nebo vyzkoušela nedaleký sportovní areál. Zavítala také do Národního zemědělského muzea, Domu Štěpánka Netolického, třeboňské galerie 105 nebo do Obludište u Jindřichova Hradce. Místa, která tvůrci v rámci jihočeského harmonogramu navštívili, najdete už teď na webu jiznicechy.cz ve výběrech toho nejlepšího z kraje. „Líbí se mi ukazovat lidem, že Čechy jsou úžasná destinace na výlety i na dovolenou a nemusíte jezdit ani za hranice. Jižní Čechy skýtají neuvěřitelné množství zážitků nejen pro rodiny s dětmi a je to jedna z nejkrásnějších oblastí, kterou na světě znám,” říká Michaela Tomešová.

„Jednotlivé účastníky a jejich tipy můžete sledovat na webových stránkách jiznicechy.cz, živě přímo na jejich profilech na sociálních sítích nebo na instagramovém profilu @jiznicechy,” říká za organizátory Tomáš Polanský a následně doplňuje i důležitou informaci, že celý srpen se na kanálech bude objevovat celá řada tipů na výlety po jižních Čechách, ať už s dětmi nebo třeba v horším počasí, a spousta inspirace, co si naplánovat ještě na letošní léto a podzim. To, že jsou jižní Čechy dobrou volbou pro dovolenou potvrzuje i jeden z příběhů první účastnice, který publikovala na konci pobytu a ve kterém zmiňuje: „Nač jezdit na druhej konec planety, když jižní Čechy mají vše, po čem člověk touží."  Štafetu postupně přebere ještě Petra Elblová, cestovatel a dobrodruh Tomáš Vaňourek, Tereza Menclová nebo slovenská účastnice Denisa Vyšňovská, kterou časopis Forbes zařadil na seznam TOP influencerů Slovenska za rok 2022. Sledujte s námi jejich dobrodružství a nechte se inspirovat na další výlety.
Připravila Marie Chadimová.

@misatomesova
www.jiznicechy.cz
www.jccr.cz
www.cb-hl.cz 
www.facebook.com/jiznicechyArchiv