Menu

GASK Kutná Hora nespí, chystá novou tvář

16. 02. 2021

Galerie je sice stále uzavřena, uvnitř se však čile pracuje. Návštěvníci už nám chybí, a tak se aktuálně připravujeme na to, abychom je po uvolnění vládních opatření uvítali, jak se patří.

Nové výstavy
Na březen jsme připravili dvě výstavy. První z nich má název Tondeo materiam a jejím autorem je Petr Písařík. Tento materiálový experimentátor využívá široké spektrum svých vizuálních prostředků v site-specific instalaci, vytvořené ve výstavním prostoru dlouhodobě sledujícím přesahy designu. Druhá z nich nese název Nejistý popud a prozkoumává genezi a transformaci tvorby absolventky pražské AVU Alžběty Josefy. Malířka se od realistického zobrazení podivných halucinogenních výjevů posouvá k svébytné technice „vymývání“ obrazů, usiluje o potlačení svého uměleckého gesta, což vede až k abstraktním kompozicím, zachycujícím jakési „otisky“ rozhraní a dějů za horizontem událostí.

Vernisáž obou výstav se uskuteční 20. března v omezeném režimu, pravděpodobně formou komorní akce, která bude k vidění on-line. Kurátorky výstav Adriana Primusová a Veronika Marešová slibují, že je určitě na co se těšit, a obě doufají, že veřejnost bude mít co nejdříve možnost zhlédnout výstavy osobně.Nová kavárna

V novém bude od jara i galerijní kavárna Café Fatal, která prochází intenzivní rekonstrukcí. Na návštěvníky bude čekat krásný prostor, zajímavé prostředí a příjemné posezení v křeslech od stylové značky HALABALA. Návštěvníci si od jara budou moci zpříjemnit chvíle v galerii dobrou kávou a gastronomickými pochoutkami!

Nový vizuál
Vedle nových výstav a způsobu, jak je předvést veřejnosti, řešíme v GASK také novou vizuální identitu. Ta by měla vzniknout ve spolupráci s grafickou agenturou, na kterou bylo vypsáno výběrové řízení. Nová vizuální podoba by měla být výrazná, na první pohled rozpoznatelná a současně by měla lépe vystihovat poslání naší galerie a její celkovou činnost.

Nové kongresové centrum
Rekonstrukci prodělává také prostor bývalé jízdárny, kde bude od dubna nové kongresové centrum. Nově vzniklý multifunkční prostor bude sloužit pro kongresy a různé kulturní akce. Kolaudace by měla podle plánu proběhnout v dubnu a od 1. 5. by měl prostor posloužit občanům Kutnohorska jako očkovací centrum. Lidem, kteří se sem přijedou naočkovat, budou k dispozici parkovací místa na nádvoří, jež budou pod dohledem ostrahy.

GASK je uzavřen a s ním i náš GASK SHOP. Chcete-li udělat radost sobě nebo někomu blízkému, můžete si některé zboží objednat on-line. Rádi Vám vybrané kousky pošleme poštou nebo si je můžete vyzvednout u nás na pokladně. Na aktuální nabídku GASK SHOPU se můžete podívat ZDE.

Jestliže rádi fotíte, můžete se zapojit do naší FOTO soutěže, která je právě v běhu. Pošlete nám fotografii zachycující, jak vidíte GASK prostřednictvím svého fotoaparátu nebo mobilního telefonu, a doplňte k ní vlastní název. 25. února vyhlásíme tři nejzdařilejší příspěvky, jež odměníme členstvím v programu Přítel GASK a dalšími cenami. Více informací o soutěži najdete ZDE.

Tým GASK  Vám přeje hodně zdraví a krásný únor.
Připravila Jana Šofrová.

www.gask.cz
www.facebook.com/galerie.GASK/
www.instagram.com/gask_kutnahora/?hl=cs
www.youtube.com/channel/UCerwr-l4IpwqB2ChDVSz79Q?reload=9&view_as=subscriberArchiv