Menu

Food festival na poslední zastávce

08. 10. 2022

Třetí říjnovou sobotu, 15. října, vyvrcholí v Kladně putovní food festival Ochutnej Evropu. Na náměstí Starosty Pavla mohou návštěvníci od 10 do 18 hodin ochutnat gastronomické lahůdky zemí evropské sedmadvacítky. V nabídce budou vyhlášené speciality nebo tradiční nápoje. Chybět nebude ani zábavní odpoledne pro děti a hudební program. Zazpívá kapela Eddie Stoilow a zpěvačka Šárka Vaňková. Vstupné je zdarma.
*Organizátor si vyhrazuje právo na změnu programu.

Svátek gastronomie pořádá u příležitosti českého předsednictví v Radě EU už od srpna Středočeský kraj. Putovní festival navštívil už 10 středočeských měst a nabídl to nejlepší z chutí a vůní Evropy. V Kladně se gurmáni mohou těšit na pravé italské těstoviny, maďarský guláš, francouzské víno, německé klobásky a pivo, polské pirohy, řecké tzatziki a mnoho dalších evropských pochoutek.

Ochutnávky cizokrajných jídel zpestří také hudební program. Odpoledne vystoupí zpěvačka Šárka Vaňková nebo pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow. Pro děti jsou připravené soutěže, skákací hrad nebo malování na obličej. Ti starší si budou moci otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát
                                                                                                         zajímavé ceny.

„Do zahraničí mnohdy cestujeme za místní kuchyní, v Kladně můžeme evropské speciality ochutnat na jednom místě. Festival nás přenese do různých kulinářských koutů Evropy. K cestování patří kromě jídla také poznávání, proto bych rád pozval k návštěvě historických či technických památek Kladna. Návštěvníci tak mohou během podzimního putování poznat nová místa i ve středních Čechách,“ zve k návštěvě Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.Festival zaštítil Mikuláš Bek, ministr pro evropské záležitosti ČR. Součástí akce bude také panelová výstava o oceněných stavbách realizovaných z evropských finančních prostředků na území středních Čech.
Připravila Lucie Vurbsová. 
 
www.strednicechy.cz
www.centralbohemia.cz
www.facebook.com/…trednicechy/    

#VisitCentral­Bohemia
Související články


Mice Gastro Hotelnictví

Výroční ceny Asociace hotelů a restaurací ČR

Asociace hotelů a restaurací České republiky předala ocenění manažerům hotelů, provozovatelům restaurací, penzionu a škole.

27. 11. 2018

číst dál


Vzdělávání Mice Gastro

Mezinárodní mistrovství Česka Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 2019

Pozvánka na 25. ročník mezinárodního mistrovství Česka Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 17. – 20. ledna 2019 do pavilonu P na...

12. 01. 2019

číst dál


Archiv