Menu

Agados představuje nový typ mobilní polní kuchyně

04. 12. 2020

Největší tuzemský výrobce přívěsů Agados reaguje na stále rostoucí požadavky zákazníků a rozšiřuje řadu speciálních produktů pro složky integrovaného záchranného systému, armády, ale i civilní spolky. Současná nabídka mobilních kuchyní PK4 Kaga a větší PK6 se rozrůstá o nový typ – ultralehkou a kompaktní kuchyni AGA ULT. Poprvé byla vystavena a představena odborné veřejnosti letos na Dnech NATO v Ostravě za účasti ministra obrany Lubomíra Metnara. Mobilní kuchyně jsou určeny k rychlé a efektivní produkci velkého množství teplé stravy v polních podmínkách. Využití nachází ve vojenství nebo při záchranných akcích.

Uvedení první mobilní kuchyně PK4 Kaga na trh proběhlo v roce 2017 a ještě ten rok získala v Brně ocenění Zlatý IDET 2017. Následující rok v Bratislavě obdržela ocenění IDEB Prix 2018. Hlavní motivací k výrobě mobilní polní kuchyně byla skutečnost, že poslední výrobek tohoto druhu byl českou armádou využíván již 60 let. V mobilní kuchyni PK4 Kaga lze připravit kompletní menu až pro 350 osob. Typově větší kuchyni nabízí Agados jako PK6. S první řadou mobilních kuchyní zaznamenala velkomeziříčská společnost velký úspěch. Zájem o ni byl nejenom z českého prostředí, ale především ze zahraničí.

Nyní Agados přichází s novým typem mobilní kuchyně. Polní kuchyně AGA ULT je doplněním stávajícího portofolia v řadě speciálních projektů a ukazuje, že společnost Agados umí vyhovět všem typům zákazníků a nabízí i dostupnější variantu řešení polního proviantu. V případě nové ultralehké kuchyně jde o dvouplášťovou varnou jednotku o objemu 150l s teplonosnou tekutinou. Ta nabízí dva kusy s 20 litrovými ohřívači vody. Jako zdroj tepla je možno použít naftu, plyn nebo dřevo. Komínový systém je odnímatelný. Přívěs lze navíc ukládat na minimální podlahovou plochu, je velmi skladný.

„Svým provedením je kuchyně AGA ULT snadno obsluhovatelná, nabízí rychlé a snadné uvedení do provozu a manipulaci. Vzhledem k možnosti plného sklopení do zcela stojící polohy je čištění a vyprazdňování varného modulu velmi snadné a komfortní,“ říká Petr Ostrý, spolumajitel a jednatel Agados. Kuchyně splňuje veškeré moderní hygienické požadavky. Všechny pracovní plochy a gastro vybavení jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli a snadno se udržují.

Polní kuchyně AGA ULT je vybavena lehkým hliníkovým krytem pro transport a stanem 3x3 metry pro zakrytí pracovního prostoru. Veškeré příslušenství je možné přepravit na přívěsu v integrovaných boxech. Celková hmotnost přívěsu je do 750 kg o rozměrech (dך×v) 2820×1620×1190 mm v přepravním režimu.

Všechny moduly polních kuchyní od Agados jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli a zajišťují nejvyšší hygienickou úroveň. Zaoblené rohy modulu kuchyní a bezespárový design umožňují pohodlné a důkladné vyčištění s vynaložením minimálního času a prostředků. Mezi další speciální projekty firmy patří cisterna, mrazicí box do extrémních podmínek, úpravna vody nebo osvětlovací věž vhodná k nasvícení míst havárií. Společnost také vyvinula obojživelný terénní přívěs.

Agados je největším výrobcem přívěsů v Česku a zároveň jedním z největších evropských výrobců přívěsů v kategorii O1 a O2 (celková hmotnost přívěsů do 750 kg a do 3500 kg). Agados ročně prodá okolo 30 tisíc vozíků. Společnost je zastoupena ve většině evropských států a na území Česka. Polovina produkce míří za hranice. Společnost Agados nabízí přívěsy z široké palety vyráběných brzděných a nebrzděných typů různého použití, rozměrů, použitého materiálu a bohatého příslušenství. Agados zajišťuje i kompletní servis a prodej náhradních dílů i na starší typy přívěsů. Výrobou přívěsů se zabývá od roku 1992. Sídlí ve Velkém Meziříčí.
Připravila Lucie Vurbsová.

www.agados.czArchiv