Menu

FlixBusem na hudební festivaly po celé Evropě

25. 06. 2019

Festivaly se za poslední roky staly velmi oblíbeným místem k trávení dovolené. Pokud jste milovníkem hudby, je to ideální dovolená také pro vás.


1. Balaton Sound, 3. – 7. 7. 2019

Místo: Zamárdi, Balaton, Maďarsko
Line Up: Armin Van Buuren, The Chainsmokers, Tiësto, Marshmello, Sean Paul, G-Eazy, Jess Glyne, Alle Farben, DJ Snake, J Balvin, Future, Timmy Trumpet...
Vstupenky: Vstupenka na všechny dny festivalu stojí 245 €, vstupenky si můžete zakoupit i na jednotlivé dny nebo více dní.
Ubytování: Máte velký výběr možností, například stan v kempu za 22 € pro 1 osobu na celou dobu konání festivalu, nebo třeba pokoj v dřevěném domku v kempu na pláži pro 2 osoby za 365 €. 
Doprava: Přímým nočním FlixBusem se dostanete z Prahy do vedlejšího města Siófoku (od Zamárdi vzdáleného 7 km). Nebo se můžete vypravit do Budapešti a z Budapešti využít Balaton Sound Transfer. V případě cesty autem nezapomínejte, že počet parkovacích míst je v místě konání omezen.
Další informace: Každý den se na Balatonu pořádají boat party, cena vstupenky na boat party je 30 €. Vychytávkou maďarských festivalů je i to, že můžete jednoduše platit náramkem, který dostanete u vstupu. Na náramek si nabijete kredit, ze kterého pak všechno platíte.

2. Tomorrowland, 19. – 21. 7. 2019, 26. – 28. 7. 2019

Místo: De Schorre, Boom, Belgie
Line Up: Eric Prydz, Sam Feldt, Bebe Rexha, Martin Garrix, Tiësto, Steve Aoki, The Chainsmokers, Paul van Dyk, Armin van Buuren, Dimitri Vegas & Like Mike, Lost Frequencies, Kungs, Martin Solveig, Robin Schulz, Afrojack, Nicky Romero, Ofenbach, Fedde Le Grand, Axwell, David Guetta...
Vstupenky: Vyprodáno! A to ne náhodou, jde totiž o nejoblíbenější festival v Evropě. Je třeba si to příště pohlídat a vstupenky si zakoupit včas. Vstupenky na léto se prodávají již koncem ledna. Útěchou vám může být zimní edice Tomorrowlandu, která se koná v březnu ve francouzských Alpách. Vstupenky na zimní edici se začínají prodávat v půlce srpna. Máte jedinečnou šanci je koupit včas!

3. Sziget Festival, 7. – 13. 8. 2019

Místo: Ostrov Sziget, Budapešť, Maďarsko
Line Up: Foo Fighters, Ed Sheeran, Florence + The Machine, Post Malone, Twenty One Pillots, Macklemore, Martin Garrix, The National, Kodaline, Tom Odell, Sigala...
Vstupenky: Vstupenka na celý festival (7 dní) stojí 339 €, jednodenní seženete již od 75 €. Více informací naleznete na oficiálních stránkách festivalu.
Ubytování: V hlavním městě Maďarska se můžete ubytovat přes Airbnb nebo Booking. Festival nabízí ubytování přímo v kempu, ceny za ubytování v kempu začínají již na 85 €. Více informací se také dočtete na stránkách festivalu.
Doprava: Nejlevnější variantou cestování z Prahy do Budapešti jsou pohodlné zelené autobusy FlixBus. Další variantou je spojení vlakem, ceny za vlakovou jízdenku jsou však vyšší. Autobus vyjde na 449 Kč, zatímco vlak přijde minimálně na 526 Kč.
Další: I na tomto festivalu jsou každý den pořádány boat party, cena vstupenek začínají již od 29 €. Stejně jako na Balatonu i tady dostanete náramky, na které si můžete nechat nahrát kredit a pomocí něj platit.

4. Colours of Ostrava, 17. – 20. 7. 2019

Místo: Dolní Vítkovice, Ostrava, ČR
Line Up: Florence + The Machine, Rag´n´Bone Man, Tom Walker, Years & Years, ZAZ, The Cure, Rosalía, Nicola Cruz, Mariza, Xavier Rudd...
Vstupenky: Na Colours se nevyplatí jet na jeden den, jednodenní vstupenka vás vyjde na 1 999 Kč, zatímco čtyřdenní vstupenka jen na 2 790 Kč.
Ubytování: Festival nabízí oficiální ubytování v kempu Slezkoostravský hrad. Cena za místo za stan je 350 Kč, poplatek za osobu je 250 Kč. Využít můžete také ubytování přes Booking nebo Airbnb přímo v Ostravě.
Doprava: Do Ostravy se nejrychleji dostanete vlakem. Pokud však hledáte nějakou výhodnější variantu, můžete využít autobusy FlixBus, ceny z Prahy do Ostravy začínají již na 149 Kč a místo v autobuse máte jisté.

5. Ultra Festival, 12. 14. 7. 2019

Místo: Split, Chorvatsko
Line Up: Afrojack, Alesso, Armin Van Buuren, David Guetta, DJ Snake, Steve Aoki, The Chainsmokers, Maceo Plex, Marco Carola, Jamie Jones, Carl Cox
Vstupenky: Vstupenka na celou dobu festivalu stojí 189 €. Pokud se chcete zdržet jen na jeden den festivalu, jsou k dispozici pouze VIP vstupenky za 149 €.
Ubytování: Ubytování se dá koupit v balíčku se vstupenkou, ceny začínají již na 219 €. Více informací na oficiálních stránkách festivalu.
Doprava: Ceny jednosměrných letenek z Prahy do Splitu se pohybují kolem 4 000 Kč. Pokud chcete ušetřit, můžete využít přímé noční spoje FlixBusu. Ceny jsou pak poloviční a ráno jste na místě.
Připravila Martina Čmielová.

www.flixbus.cz


 Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba