Menu

DZT pořádá 9. března 2018 7. Den bezbariérového turismu

16. 02. 2018

V pátek 9. března 2018 pořádá Německá turistická centrála (DZT) ve spolupráci s organizací „Tourismus für Alle in Deutschland e.V. – Turismus v Německu pro všechny“ (NatKo) v prostorách City Cube Berlin již posedmé Den bezbariérového turismu. Jako stěžejní vybrali pořadatelé v letošním roce témata „aktivní dovolená“  a „specifika bezbariérového cestování ve venkovských lokalitách“. 
Carsten Cossmann, vedoucí sekce turismu ADAC, Bernd Dohn, ředitel sítě Německých mládežnických ubytoven a doktorka Ulrike Regele, vedoucí referátu obchodu a cestovního ruchu Německého sněmu obchodních a průmyslových komor budou hovořit například o tom, jaké atraktivní možnosti Německo aktivním turistům s postižením nabízí a jaký potenciál a výzvy tento segment přináší poskytovatelům turistických služeb a destinačním agenturám ve venkovském prostoru. Náhled z praxe zprostředkují výkonní manažeři  a zástupci atraktivních regionů cílících na milovníky přírody a aktivní dovolené, jako je například alpský region Tegernsee-Schliersee nebo jezerní krajina Ruppiner Seenland. Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva DZT, k tomu dodává: „Den bezbariérového turismu se již etabloval jako skvělá platforma, kde lze vést kompetentní debatu o výzvách a vývoji tohoto tématu budoucnosti. Podpora rozvoje cestovního ruchu ve venkovských regionech je důležitým polem strukturální politiky, vytváření bezbariérové nabídky klíčovým společenským úkolem. Díky naší kompetenci v obou segmentech a cílené komunikaci tohoto tématu posilujeme pozici Německa jako destinace v mezinárodní konkurenci.“ 
Účast na této odborné konferenci je možná i bez akreditace na paralelně probíhajícím veletrhu cestovního ruchu ITB. 
DZT byla Spolkovým ministerstvem hospodářství a energie organizací této odborné konference pověřena již popáté v řadě. Akce se koná za podpory akciové společnosti „Barrierfreie Reiseziele in Deutschland“, zemské pracovní skupiny „Tourismus für Alle“ a Messe Berlin. Podrobné informace k bezbariérové turistické nabídce v Německu a aktuální program  Dne bezbariérového turismu naleznete online na adrese www.germany.travel/tdbd.
Připravil Jan Pohaněl, foto DZT – Německá turistická centrála.

www.germany.travelNepřehlédněte


Ze světa

Thajsko zakazuje kouření na plážích

Jedna z celosvětově nejpopulárnějších turistických destinací zavádí od 1. listopadu 2017 zákaz kouření na vybraných plážích.

17. 10. 2017

číst dál


Vzdělávání

Vzdělávání je takové, jací jsou vzdělávající

Peníze, které dnes ve fungujících fabrikách vyděláváme, bychom měli investovat do vědy a výzkumu, do nových technologií a vědeckých kádrů, říká senátor...

09. 08. 2017

číst dál


Czech specials
Restaurace Novoměstský pivovar