Menu

Dvacet let v Evropské unii

02. 05. 2024

lufthansa-3

Letiště Václava Havla Praha dnes u příležitosti výročí dvaceti let od vstupu Česka do Evropské unie navštívil Airbus A320 německé společnosti Lufthansa se speciálním livery „Yes to Europe“ propagující myšlenku evropské integrace. Modro-bílý Airbus imatrikulace D-AIUC v Praze přivítala vodní slavobrána od letištních hasičů.


„Těší mě, že jsme se mohli symbolicky připojit k oslavám 20 let od vstupu Česka do Evropské unie. Jsem rád, že se k nám přidala právě společnost Lufthansa, která dlouhodobě patří mezi naše klíčové dopravce, a na svoji linku nasadila letadlo se speciálním evropským livery. Destinace v Evropské unii jsou pro nás samozřejmě klíčové, což potvrzuje, že v rámci letního letového řádu se z Prahy létá do celkem 107 destinací ve 26 zemích Evropské unie,“ uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

„Jsem hrdý na to, že Letiště Praha oslavilo 20. výročí vstupu Česka do Evropské unie se speciálním livery „Yes to Europe“ Airbusu A320 společnosti Lufthansa. Jde o jedno ze čtyř letadel z flotily naší skupiny, která propagují myšlenku evropanství krátce před evropskými volbami. Tím, že je dnes naše letadlo se speciálním designem právě v České republice jako jedné z deseti zemí, které vstoupily do Evropské unie před 20 lety, bychom rádi zdůraznili význam evropské integrace a silného partnerství mezi Letištěm Praha a skupinou Lufthansa Group. S 207 lety týdně v letním letovém řádu budeme i nadále rádi pokračovat v plnění svého závazku spojovat Česko s Evropou,“ řekl Rhonen Azoulay, generální manažer skupiny Lufthansa Group pro Českou republiku a Polsko.
 
Evropské hvězdy na evropském nebi
Letadlo je jedním ze čtyř strojů nesoucích na svém trupu toto významné poselství. Jako první se krok rozhodly učinit letecké společnosti Lufthansa a Eurowings, která má spojení s Evropou přímo v názvu, a od minulého týdne posílají na evropské nebe každá po jednom letadle s tímto speciálním designem. Tento týden vzlétnou také další dvě letadla v tomto speciálním livery
– jedno provozované Austrian Airlines a jedno Brussels Airlines.
Připravila Klára Divíšková.

www.lufthansagroup.com
https://twitter.com/pragueairport
www.prg.aeroArchiv
Česká chuťovka