Menu

Praha bude mít spojení s Florencií

06. 12. 2018

vueling_2

Letecká společnost Vueling potvrdila, že spustí během příští letní sezóny přímé letecké spojení mezi Prahou a Florencií. Linka bude cestujícím k dispozici od 15. září 2019 až čtyřikrát týdně, vždy v pondělí, středu, pátek a neděli. Dopravce bude do Toskánska létat s Airbusem A319 v konfiguraci jedné cestovní třídy pro 144 cestujících.
Letiště Václava Havla Praha mělo pravidelné přímé letecké spojení do Florencie naposledy v roce 2013. Od té doby do této destinace mířily pouze speciální vánoční lety, které provozoval právě Vueling. Podle odhadů by jej nyní mohlo využít za rok více než 40 tisíc cestujících v obou směrech. „Již dlouhodobě vidíme velký potenciál u letů do Itálie a oznámení další nové linky do oblasti Toskánska tento trend potvrzuje. Linka podpoří také příjezdový turismus do České republiky, která je velmi oblíbenou destinací pro italský trh,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.
Florencie leží na řece Arno a je jednou z italských metropolí v oblasti Toskánska. Považuje se za kolébku renesance a ve středověku se stala významným kulturním centrem. Historické centrum města je od roku 1982 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.
Nesmírně nás těší fakt, že do své nabídky zařazujeme právě toto nové přímé spojení. Florencie patří mezi nejvýznamnější evropská letiště a Vueling je již největším dopravcem, který působí v této toskánské metropoli,“  řekl Krassimir Tanev, ředitel pro mezinárodní trhy Vueling Airlines. „Současně s přiblížením Prahy našim zákazníkům z Itálie, Španělska a Francie si mohou cestující z České republiky vybrat také z konkurenční nabídky tarifů z Prahy do čtyř nejoblíbenějších a nejžádanějších destinací v Evropě, tedy Barcelony, Paříže, Říma a Florencie,“ dodal.

Letový řád linky

 

Florencie – Praha*

Praha – Florencie*

Pondělí, středa, neděle

14:55–16:30

17:10–18:45

Pátek

8:55–10:30

11:10–12:45

* Uvedené časy jsou místní.

Prodej letenek byl již zahájen prostřednictvím webových stránek dopravce www.vueling.com.
Připravil Roman Pacvoň.

www.prg.aero
www.vueling.comArchiv
for kids