Menu

Dominikánská republika - ráj pro celou rodinu

30. 10. 2018

Dominikánská republika je dovolenkovým rájem, který si můžete užít mnoha způsoby, a to i s celou rodinou. Téměř všechny hotely a rekreační rezorty nabízejí speciální animační aktivity a programy pro děti, a umožňují tak vychutnat si pobyt v Karibiku i s dětmi. Samozřejmě i mimo hotely se najdou místa, z nichž si děti odnesou nezapomenutelné zážitky. Na severu země ve městě Puerto Plata leží Ocean World Adventure Park, komplex volnočasových aktivit určený pro rodinné výlety, kde je možné se zblízka setkat s delfíny, lachtany nebo žraloky. Dokonce si s některými z těchto majestátních mořských zvířat můžete i zaplavat.
I hlavní město Santo Domingo je báječným cílem rodinných výletů. Z široké škály atraktivit uveďme například Peképolis, tematický park, kde si děti hrají na dospělé. Je to „město“ vytvořené dětem přímo na míru a děti si v něm vyberou povolání, ve kterém se chtějí rozvíjet: kuchař v pizzerii, doplňovač zboží či pokladní v supermarketu, vědec v laboratoři aj. Peképolis se nachází v obchodním centru Silver Sun Gallery a je jedním z největších lákadel, jak strávit volný čas s rodinou, protože v něm najdou zábavu i dospělí v době, kdy děti plní své úkoly.

botanicka_zahrada

Další atraktivitou Santo Dominga je bezpochyby akvárium Aquamondo ležící v obchodním centru Sabil. Má rozlohu 1600 m2, na kterých představuje život pod hladinou moří a oceánů v Karibiku i v dalších oblastech světa. Samozřejmostí jsou komentované prohlídky přibližující dětem živočišné a rostlinné druhy. Kromě fascinující exkurze do podmořského světa nabízí i vzdělávací programy včetně těch věnujících se zvýšení povědomí o ochraně moří, oceánů a jejich obyvatel.
Správnou volbou pro rodiny je zajisté i procházka po velkolepé Národní botanické zahradě (Jardín Botánico Nacional), která leží v centru města a je doslova jeho plícemi. Návštěvníci se v ní mohou seznámit se všemi druhy rostlin, jež v zemi rostou. Nicméně pokud chcete, aby Vaše děti získali o dominikánské flóře podrobnější informace, pak je vezměte do přírodovědného muzea (Museo de Historia Natural), které se pyšní ucelenou sbírkou místních rostlin.
Ve výčtu turistických cílů vhodných pro rodiny s dětmi nesmíme opomenout Národní zoologickou zahradu (Parque Zoológico Nacional), která je pro děti jako stvořená. Mohou v ní pozorovat rozličná zvířata od leguánů přes krokodýla amerického až po hutie (druh hlodavce). Tato zoologická zahrada se řadí mezi ty největší v Latinské Americe.

Dominikánská republika
je ostrovní stát tvořený 32 provinciemi. Zabírá plochu 48 760 km2 a žije zde přes 10 milionů obyvatel. Její severní břehy omývá Atlantský oceán, jižní Karibské moře, na východě ji od Portorika odděluje kanál de la Mona a na západě sousedí s republikou Haiti. Dominikánská republika patří mezi země s největším počtem turistických atraktivit, díky nimž ji každý rok navštíví miliony lidí. Nejznámějšími místy jsou Bávaro-Punta Cana, Santo Domingo, Boca Chica, Juan Dolio, Bayahibe, Puerto Plata, Sosúa, Cabarete, Samana, Las Terrenas, Las Galeras.
Připravil Národní turistický úřad Dominikánské republiky.

www.godominicanrepublic.czNepřehlédněte


Ze světa

V Koreji cestování do Česka propaguje reality show Účastníci zájezdu

Za účelem neobvyklé propagace turistických destinací České republiky vznikl v Koreji zábavný program televize JTBC Účastníci zájezdu. Pořad s podtitulem „Jedeme...

16. 10. 2017

číst dál


Z domova

V Bechyni je rozhodně nejlíp

Na Bechyni jsem stále vzpomínal, protože se mi tady líbilo, žila tu moje maminka a příbuzenstvo. Jezdit zpátky jsem ale mohl teprve poté, co jsem získal švýcarské...

04. 08. 2017

číst dál


Archiv