Menu

Chorvatsko je připraveno přivítat hosty

14. 06. 2021

p9080404

Chorvatské národní turistické sdružení uspořádalo virtuální_tiskovou_konferenci pro zahraniční média, která se konala současně na 10 trzích:  v Česku, na Slovensku, v Německu, Rakousku, ve Velké Británii, Belgii, Nizozemsku, Švýcarsku, Švédsku a Norsku. 90 zástupců předních médií na zmíněných trzích uvítali ministryně cestovního ruchu a sportu Nikolina Brnjac  Chorvatské republiky a ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić, kteří předali tisku hlavní zprávy o připravenosti Chorvatska na turistickou sezónu.

Ministryně Nikolina Brnjac uvedla, že Chorvatsko je připraveno na příjezd  mnoha hostů a že nejlepší epidemiologická situace je nejlepším pozváním k návštěvě země. „Věřím, že jsme zavedli všechna nezbytná opatření, aby se Chorvatsko stalo bezpečnou prázdninovou destinací. Letos se v Chorvatsku zaměřujeme na kvalitní a vysoce diverzifikovanou turistickou nabídku spolu s vysokou úrovní zabezpečení našich hostů. Útěk z masové turistiky, bezpečí, klidného prostředí a autentické gastronomie jsou nové komponenty luxusu, které Chorvatsko nabízí turistům. Kromě vysoce kvalitních hotelů a odlehlých prázdninových domů je zde i vynikající nabídka kempování a glampingu. Chorvatsko má také největší charterovou flotilu na světě, která se plaví kolem tisíce krásných ostrovů v tyrkysovém moři, což z něj dělá perfektní námořní destinaci. Naše krásná příroda, spousta outdoorových aktivit na pobřeží a ve vnitrozemí a naše pozornost k bezpečnosti našich hostů jsou vynikajícími důvody pro volbu Chorvatska jako prázdninové destinace.

Online konference v každé zemi byla s podporou partnerské PR agentury AVIAREPS vedena řediteli zastoupení Chorvatského  turistického sdružení odpovídajícími za  konkrétní trhy a hlavními tématy konference byly podmínky a protokoly pro vstup do Chorvatska, současná epidemiologická situace s důrazem na očkování běžné populace a pracovníků cestovního ruchu, testovací místa a lékařská podpora, projekt „Bezpečný pobyt v Chorvatsku“, kampaň „Věř mi, byl(a) jsem tam“, ale také novinky v oblasti chorvatské turistické nabídky, leteckých spojení a investic.

Vynikající pozici Chorvatska na turistické mapě světa potvrzuje i tato virtuální konference, na které se sešlo velké množství renomovaných novinářů z renomovaných a populárních médií. Je to vynikající příležitost znovu informovat veřejnost o všech novinkách  chorvatské turistické nabídky, ale také o všech platných opatřeních a bezpečnostních protokolech, podle kterých je možno realizovat cestovní ruch do   do Chorvatska.
Dosavadní informace, které každý den dostáváme z našich nejdůležitějších trhů, nám dodávají optimismus před hlavní částí turistické sezony, ve které očekáváme největší intenzitu turistického  provozu,“ uvedl ředitel Kristjan Staničić s tím, že Chorvatsko může zaujmout pozici přední středomořské turistické destinace.

Ředitel zastoupení Chorvatského turistického sdružení pro Česko a Slovensko pan Dubravko Miholić představil zástupcům českých a slovenských médií projekt a související webové stránky
Safe Stay in Croatia  (Bezpečný pobyt v Chorvatsku), které umožňují návštěvníkům získat jednoduše, pohodlně a na jednom místě souhrnné informace o aktuální situaci v Chorvatsku, o pravidlech pro vstup do země, jakož i o přijatých opatřeních a protokolech pro bezpečný pobyt v Chorvatsku.

Přijatá opatření na ochranu turistů společně se zlepšením epidemiologické situace v Evropě i Chorvatsku v posledních týdnech se projevily významným nárůstem počtu turistů z Česka i Slovenska. Za prvních 5 měsíců navštívilo Chorvatsko téměř 12 tisíc slovenských turistů, což je 3,5 krát více než ve stejném období loňského roku. A v případě Česka dosáhl počet návštěvníků 31.700, což je téměř 4,5 krát více“, uvedl Dubravko Miholić. 


„Očekáváme v letošní sezóně výborné výsledky, zvýšení oproti minulému roku o 10 - 20 %, což by znamenalo okolo 600 tisíc turistů z Česka a 200 tisíc návštěvníků ze Slovenska, samozřejmě pokud se epidemilogická situace i nadále bude vyvíjet příznivě. Významným faktorem je také rozšíření možností dopravy na Jadran. Vedle výhodného přímého vlakového spojení společnosti Regiojet z Prahy i Bratislavy do Rijeky a Splitu  lze využít také leteckou přepravu. Společnost Croatia Airlines nabízí od 21.6. každou sobotu lety z Prahy do Splitu, společnost Smartwings do Splitu a Dubrovníku, a společnost Ryanair do Zadaru. Z Vídně provozují Croatia Airlines pravidelné přímé lety do Splitu a Záhřebu,"  dodává Dubravko Miholić.
Připravil Luděk Hladiš.

www.croatia.hr/cs-CZ
www.safestayincroatia.hr/czArchiv
Česká chuťovka
ahr - volba