Menu

Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba míří s Čedokem do exotiky

06. 01. 2022

Dovolená v exotice Čechy láká, každý týden cestuje s Čedokem přímými lety z Prahy na Zanzibar a do Dominikánské republiky stovky klientů. Obě země se mohou pochlubit nejen nádhernými plážemi a hotelovými resorty, ale také nádhernou přírodou, historií nebo místní faunou a flórou. Aby mohli klienti destinace prozkoumat i trochu z jiného pohledu, připravil Čedok nově ve spolupráci se známým českým cestovatelem a fotografem Jiřím Kolbabou navíc i exkluzivní program. V únoru a březnu se tak mohou během zájezdu zúčastnit kurzu focení, cestovatelské přednášky nebo společně s Jiřím Kolbabou vyrazit na návštěvu nejzajímavějších míst na ostrově.

edok_exotika_s_jim_kolbabou

„Rozhodli jsme spojit síly s Jiřím Kolbabou, kterého veřejnost zná z jeho poutavých cest po světě, a nabídnout v exotických destinacích našim klientům něco speciálního. Pokud si tak vyberou ze dvou termínů, mohou se těšit na další zážitky během své dovolené,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku. 

Jiří Kolbaba, který je zároveň i spisovatelem a propaguje cestování každou aktivitou, procestoval již všechny kontinenty světa a své příběhy zaznamenává nejen objektivem fotoaparátu, ale také poutavým vyprávěním. Život zasvětil své cestovatelské vášni – poznávání blízkých i vzdálených zemí, známých i neznámých míst, ale i těch nejodlehlejších koutů planety. Proto si ve spolupráci s Čedokem přichystal pro klienty v destinacích speciální program. Díky jeho zkušenostem z Dominikánské republiky i Zanzibaru se podělí o zajímavosti z obou zemí, o příběhy z putování, ale i o tipy a triky na focení. Společně s klienty se vydá i na celodenní výlety – na Zanzibaru do hlavního sídla Stone Townu a v Dominikánské republice pak navštíví poloostrov Samaná a vodopád El Limón. 

„Když se řekne Dominikánská republika, hned se mi vybaví nadšení objevitele Kryštofa Kolumba. I mě zde fascinují rajské pláže, korálové útesy s bohatou faunou, třítisícové hory, tropická příroda, vodopády, skvělá kreolská kuchyně a milí lidé. A Zanzibar mě již při první návštěvě doslova uchvátil. Má vše, co od tropického ostrova očekávám. Ve Stone Townu si pak užívám toulky po historických čtvrtích. Těším se, že klientům Čedoku oba ostrovy mohu ukázat trochu z jiné perspektivy, podělit se o své zkušenosti a vyprávění, a navíc jim poradit i s focením,“ prozradil cestovatel Jiří Kolbaba o plánovaných cestách s Čedokem.

Oblíbeného dobrodruha mohou klienti potkat v těchto termínech a hotelech a užít si tak během pobytu i speciální program:
15.–23. února 2022     Zanzibar                                hotel Uroa Bay Beach Resort
14.–22. března 2022   Dominikánská republika     hotel Lopesan Costa Bávaro Resort

Do exotiky létá pouze pro Čedok každý týden přímo z Prahy letecká společnost LOT Polish Airlines s moderním dálkovým letadlem typu Boeing 787-9 Dreamliner. Na palubě nabízí kapacitu pro 294 cestujících, konkrétně 24 plně polohovatelných sedadel v business třídě, 21 míst ve velmi komfortní premium class a 249 sedadel v ekonomické třídě. Místa ve vyšších třídách s rozšířeným servisem i cateringem jsou za příplatek. Doba letu bez mezipřistání do Dominikánské republiky je přibližně 10,5 hodiny, na Zanzibar pak přes 8 hodin. Do letoviska Punta Cana se létá každé pondělí, spojení na oblíbený africký ostrov míří vždy v úterý.

Kompletní přehled zájezdů, včetně last i first minute nabídek, je k dispozici na webových stránkách www.cedok.cz. Rezervovat pobyty mohou klienti online, přes telefonickou rezervační linku, osobně na pobočkách Čedoku po celém Česku nebo v široké síti provizních prodejců.
Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOK

www.lot.comArchiv