Menu

Čedok k 102. výročí otevírá pobočky v Berouně a Jablonci nad Nisou

24. 07. 2022

Před 102 lety byla v Praze podepsána ustanovující listina, která začala psát příběh nejstarší cestovní kanceláře u nás. Právě 21. července 1920 tak vznikla tehdy Československá cestovní a dopravní kancelář, kterou veřejnost již přes století zná pod zkratkou ČEDOK. Společnost, která během své historie byla ve vlastnictví státu i několika soukromých vlastníků, je dnes součástí skupiny ITAKA a nabízí na trhu poznávací a pobytové zájezdy do více než sta destinací na pěti kontinentech. A právě tento týden, během kterého si cestovní kancelář připomíná své výročí, otevírá Čedok další dvě nové pobočky, ve středočeském Berouně a také v Jablonci nad Nisou. Celkem tak klienti mohou navštívit proškolené prodejce v síti 38 poboček
                                                                                                                                  v rámci celého Česka.


„Čedok má za sebou rozmanitou historii a byl u důležitých milníků československé i české historie. Od počátku svého působení určoval trendy cestovní ruchu, přicházel s novými destinacemi, zaváděl nejmodernější dopravní prostředky a v dnešní době v tom stále pokračuje. Veřejnosti známá značka i naše nadčasové firemní logo jsou tak symbolem a pro tisíce lidí i synonymem pro cestování. Na tradici společnosti hrdě stavíme a neustále posouváme naše služby a rozšiřujme nabídku pro různé cílové skupiny. Po neuvěřitelných 102 letech činnosti tak můžeme pořád představovat další novinky, významně investovat do technologií, vlastní pobočkové sítě a zejména Čechy inspirovat k cestování do celého světa,“ okomentoval výročí cestovní kanceláře Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

U příležitosti výročí Čedok rozšiřuje svou pobočkovou síť o dvě prodejní místa a další plánuje otevřít během následujícího roku. Novou pobočku v Jablonci nad Nisou najdou klienti v obchodním centru Central Jablonec v ulici Komenského 18. Otevřeno zde bude šest dní v týdnu, tedy od pondělí do soboty, a v Libereckém kraji se jedná již o třetí provozovnu. V Berouně pak cestovní kancelář otevírá své dveře každý všední den na adrese Hornohradební 96, a pobočka navyšuje prodejní kapacitu ve Středočeském kraji. Přehled všech poboček Čedoku je k dispozici na webových stránkách.

Vybrané milníky Čedoku:
1920 - Začíná se psát náš příběh, zakládá se Československá cestovní a dopravní kancelář
1924 - Vyrážíme s klienty na první vyhlídkové okružní jízdy s autokary Praga
1939 - Pomáháme Siru Nicholasu Wintonovi s evakuací dětí do Velké Británie
1965 - Pořádáme zájezdy na safari do Ngorongoro v Tanzanii
1972 - Jsme u prvního charterového letu Boeingem 747 Jumbo z Prahy do Indie
1990 - Cestování se vrací, po revoluci organizujeme výlety do měst v Rakousku a Bavorsku
2000 - Startuje nová éra, spouštíme online katalog zájezdů
2016 - Stáváme se součástí skupiny ITAKA  
2019 - Připravujeme nejširší nabídku pobytových i poznávacích zájezdů do více než sta destinací
2021 - Začínáme létat přímo z Prahy dálkovým letadlem do exotických destinací
2022 - Otevíráme další pobočky a chystáme nové koncepty i destinace

Historické události Čedoku jsme shrnuli také ve videu, další informace potom najdete na speciální podstránce.
Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOK
Archiv