Menu

52. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram mění termíny koncertů

10. 04. 2021

Za běžných okolností by Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram již za několik dní otevíral pomyslné brány 52. ročníku s výmluvným podtitulem „Napodruhé“. Naděje a plány organizátorů, umělců i příznivců klasické hudby ale bohužel opět ztroskotávají na situaci související s pandemií COVID-19.

„Je zřejmé, že ročník, který je před námi, bude alternativní, adrenalinový a plný změn. Věříme však, že se naše koncerty, i za cenu změn termínů, uskuteční. Momentálně přesunujeme plánované koncerty v rozmezí od 20. dubna do poloviny května. Průběžně budeme o všech změnách informovat na našich webových stránkách a facebookovém profilu,“ komentuje aktuální stav ředitelka festivalu, Mgr. Albína Dědičík Houšková.

Vstupenky na přesunuté koncerty zůstávají v platnosti, nicméně v případě, že by nový termín nevyhovoval, bude možné vstupenky vrátit na prodejní místo, případně vstupenky zakoupené on-line stornovat přímo u Ticketportal.cz. Veškeré informace o vstupenkách najdete na
www.hfad.cz/vstupenky/. Některé nové termíny už jsou známé, například koncert, který měl 20. dubna festival zahájit, byl přesunut na 12. října 2021. Přesto, že v dubnu 52. ročník festivalu slavnostním koncertem zahájen nebude, dvě z plánovaných akcí se přece jen své realizace dočkají.

"Ve spolupráci s Knihovnou Jana Drdy, Státním oblastním archivem Příbram, Sportovními zařízeními města Příbram a dalšími partnery jsme připravili pro děti ve věku 6 - 12 let putování Po stopách Antonína Dvořáka. Tato akce, konající se v roce 180. výročí Mistrova narození, připomene v deseti, resp. jedenácti zastaveních život a dílo Antonína Dvořáka. Pro děti je připravena dobrodružná cesta plná úkolů a hádanek, na jejímž konci bude kromě získaných zážitků a vědomostí i sladká odměna (pro 20 vylosovaných pak odměny hodnotnější). Děti z 1. stupně základních škol se také můžou zúčastnit již 5. ročníku výtvarné soutěže, kterou s letošním tématem „rodina“ festival vyhlašuje, doplňuje Albína Dědičík Houšková.

V současné chvíli se rozhodně vyplatí pravidelně sledovat stránky
www.hfad.cz a facebookový profil www.facebook.com/hfadpribram. Všechny informace budou průběžně aktualizovány.

Pojďme tedy společně doufat, že se již brzy setkáme v koncertních sálech, divadlech a dalších místech kultuře zaslíbených.
Připravila Radka Svobodová.

www.hfad.cz
www.facebook.com/hfadpribram
www.czech-festivals.czArchiv