Menu

Zrušení všech omezení pro Čechy pro cesty do Chorvatska

21. 06. 2021

Česká republika  je na seznamu ECDC zelených zemí, vstup pro cestující z České republiky do Chorvatska je tedy nyní bez omezení jako před epidemií. Znamená to, že Češi mohou do Chorvatska vstupovat bez potvrzení o negativním testu,  potvrzení o očkování nebo potvrzení o překonání nemoci. Stačí pouze občanský průkaz nebo pas.

chorvatsko

I nadále doporučujeme vyplňovat formulář EnterCroatia na https://entercroatia.mup.hr/ kvůli snadnějšímu a rychlejšímu odbavení na hranicích, protože při příjezdu na chorvatskou hranici mohou osoby, které vyplnily „Entercroatia“ elektronický formulář, použít rychlejší pruh ("fast track") s označením „EnterCroatia“.

Cestující, kteří cestují do Chorvatské republiky z členského státu EU/EHS.
Cestujícím přijíždějícím přímo ze zemí a/nebo regionů Evropské unie, to jest ze zemí a/nebo regionů schengenského prostoru a zemí přidružených k schengenskému prostoru, které se v současnosti nacházejí na takzvaném zeleném seznamu Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí, bez ohledu na jejich státní občanství, bude povolen vstup do Chorvatské republiky za stejných podmínek jako před propuknutím nemoci COVID-19, pokud nevykazují žádné příznaky nemoci a nebyly v blízkém kontaktu s infikovanou osobou.

Pokud uvedené osoby přicestovaly bez dalšího zdržení na hraniční přechody Chorvatské republiky přes další země/regiony, měly by na hraničním přechodu prokázat, že se v tranzitních oblastech nezdržovaly. V takovém případě od nich nebude vyžadováno, aby se prokázaly dokladem o testování, osvědčením o očkování proti nemoci SARS-CoV-2, dokladem o uzdravení, ani nebudou muset zůstat v samoizolaci.

Grafické znázornění zemí podle barvy dle rizika onemocnění COVID-19 lze nalézt na webové stránce Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC): https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps-coordinated-restriction-free-movement

Zdroj: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Užitečné odkazy:
• Korona informace: https://www.croatia.hr/en-GB/coronavirus-2019-ncov-q-and-a
• Testovací místa v Chorvatsku: https://htz1.croatia.hr/sites/default/files/2021-05/Za%20web_testni%20centri_novo.pdf
• Podmínky pro cestování - občané EU: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212
• Seznam v EU uznávaných antigenních testů: https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/preparedness_response/docs/covid-19_rat_common-list_en.pdf
Připravil Luděk Hladiš.

www.croatia.hr/cs-CZ
www.safestayincroatia.hr/cz

 Archiv