Menu

Z Prahy se do 162 destinací

25. 03. 2019

V neděli 31. března vstoupí na Letišti Václava Havla Praha v platnost letní letový řád. Po dobu jeho platnosti bude provozovat svá pravidelná přímá letecká spojení z Prahy celkem 69 dopravců. Létat se bude do celkem 162 destinací v 54 zemích světa. V provozu budou také přímá spojení do 16 dálkových destinací, což je nejvíce v novodobé historii Letiště Praha.

airport

„V rámci letního letového řádu zahájí na Letišti Václava Havla Praha provoz celkem čtyři noví dopravci, z toho hned dva na dálkových linkách. Jde o potvrzení, že se nám dlouhodobě daří motivovat stále větší množství leteckých společnosti k otevírání nových linek z Prahy, což v konečném důsledku znamená širší nabídku leteckých spojení pro cestující,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. V porovnání s předchozí letní letovou sezónou se celkový počet leteckých společností operujících přímé linky z Prahy letos zvýší o dva. Mezi novými dopravci se v Praze poprvé objeví Air Arabia, SCAT Airlines, SunExpress a United Airlines.
Nadcházející letní letový řád také potvrzuje, že se nám daří úspěšně realizovat i strategii rozvoje dálkových leteckých linek. Během léta budou v provozu z Letiště Václava Havla Praha přímá spojení do celkem 16 dálkových destinací, což je nejvíce v novodobé historii letiště. Kromě nových destinací jako je kazašská Astana nebo americké letiště Newark v New Yorku
budou stejně jako v loňském roce v letní sezoně cestujícím k dispozici linky do New Yorku na letiště JFK, Filadelfie, Toronta či Montrealu,“ dodává Václav Řehoř.
Celkem se bude v rámci letního letového řádu létat do 14 nových destinací. Vedle pravidelné linky do New Yorku na letiště Newark, kterou bude provozovat z Prahy denně letecká společnost United Airlines a Astany, provozované dvakrát týdně společnosti SCAT Airlines, půjde také o Casablanku (2 x týdně se společností Air Arabia Maroc), Florencii (4 x týdně se společností Vueling) či Billund (3 x týdně se společností Ryanair). Mezi úplnými novinkami se objeví také dvě čistě dovolenkové destinace – Pescara v Itálii a Zadar v Chorvatsku (obě 2 x týdně se společností Ryanair). Díky těmto linkám dostávají cestující možnost využít rychlejší a pohodlnější cesty letadlem do destinací, které ještě donedávna byly dostupné převážně prostřednictvím automobilové dopravy.
Další přímé lety sice byly provozovány již v zimní letové sezóně, ale v rámci léta se začnou z Prahy létat vůbec poprvé. Jedná se například o linky do Ammánu, Marrákeše, Šardžá, Paříže/Beauvais či Moskvy/Žukovskij.
Nejvíce linek z Prahy bude během letošní letní sezony směřovat do Itálie (17 destinací), následované Velkou Británii (16 destinací) a Španělskem a Řeckem (obě 12 destinací).
Mezi nejoblíbenější destinace s nejvyšším počtem spojení z Letiště Václava Havla Praha bude patřit Londýn (až 93 letů týdně), Moskva (až 63 letů týdně), Paříž (až 58 letů týdně), Amsterdam (až 54 letů týdně) a Varšava (až 52 letů týdně).


Dálkové linky
16 přímých spojení v nabídce 19 leteckých společností 

Astana                       SCAT Airlines
Čcheng-tu                  Sichuan Airlines
Dauhá                        Qatar Airways
Dubaj                         Emirates, Flydubai, SmartWings
Filadelfie                    American Airlines
Montreal                    Air Transat
New York                   Delta Air Lines 
New York/Newark      United Airlines
Novosibirsk                S7 Airlines
Peking                       Hainan Airlines
Rijád                          Czech Airlines

Soul                           Czech Airlines, Korean Air
Si-an                          China Eastern Airlines
Šanghaj                     China Eastern Airlines
Šárdžá                       Air Arabia
Toronto                      Air Canada Rouge

 

Celkový přehled novinek 

14 nových destinací v pravidelné přepravě (oproti stejnému období 2018) 
Ammán                      Ryanair
Astana                       SCAT Airlines
Billund                        Ryanair
Bournemouth             Ryanair
Casablanka                Air Arabia Maroc
Florencie                    Vueling
Marrákeš                    Ryanair
Moskva/Žukovskij      Ural Airlines
New York/Newark      United Airlines
Paříž/Beauvais          Ryanair
Pescara                     Ryanair
Stockholm/Skavsta    Ryanair
Šardžá                       Air Arabia
Zadar                         Ryanair 


4 noví dopravci
Air Arabia, SCAT Airlines, SunExpress, United Airlines
Připravil Roman Pacvoň.  

www.prg.aeroArchiv
Česká chuťovka
ahr - volba