Menu

Z Brna se bude létat do pěti nových destinací

30. 07. 2022

Poptávka po odletech z regionálních letišť roste a letošní rekordní sezóna je toho důkazem. Češi mají o cestování zájem a vyprodané zájezdy ukazují, že chtějí využívat i letiště, která mají blízko ke svému bydlišti. Čedok proto během další letní sezóny plánuje v roce 2023 rozšířit nabídku z Brna o sedm novinek a celkem nabídne 17 oblíbených destinací. Ve spolupráci s leteckou společností Smartwings bude využívat kompletně celé bázované letadlo pouze pro své charterové lety z brněnského letiště. Klienti se tak příští léto proletí přímo z Tuřan nově do egyptské Taby, na Fuerteventuru nebo do Kavaly, která slouží jako nejbližší letiště pro řecký ostrov Thassos. Úplně poprvé v historii letiště mohou vyrazit cestující z Brna na dovolenou do Albánie i na dechberoucí ostrov Madeira. Čedok přidává i vlastní charter na Mallorcu a do Hurghady, do dalších letních destinací navýší příští rok počet letů i hotelů.

edok_mapa_destinac_brno_lto_2023


„Rozhodli jsme se, že během příštího léta otevřeme ve spolupráci se Smartwings v Brně bázi a oproti letošní sezóně provoz téměř ztrojnásobíme. Na naše chartery využijeme celé letadlo a díky tomu můžeme klientům z moravské metropole nabídnout i exkluzivní novinky. Celkem budeme létat přímo z brněnského letiště do 17 míst a představíme ve spádové oblasti také populární destinace, do kterých se z Tuřan nyní nelétá. Do dalších míst navyšujeme počty frekvencí a doplníme je i sedadly na pravidelných linkách,“ představil plány na následující letní sezónu Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Příští léto budou také pokračovat zájezdy z Brna do nejoblíbenějších letních destinací v Řecku, jako jsou ostrovy Kréta, Korfu, Kos, Zakynthos i Rhodos. Turisté si díky přímým letům užijí také plážovou dovolenou na Turecké riviéře s přílety do Antalye, na Mallorce nebo v Bulharsku, kam se bude létat do Burgasu i Varny. Rozšíří se rovněž nabídka dovolených do Egypta. Kromě tradiční Marsy Alam si mohou cestovatelé naplánovat s Čedokem zájezd do Hurghady a po více než deseti letech také pobyt v Tabě, ze které mohou navštívit také Jordánsko nebo Izrael během jednodenních výletů nebo na poznávacích zájezdech. Z Kanárských ostrovů zamíří jednou týdně odlety na Tenerife a nově i na Fuerteventuru. Na aktivnější dovolenou bude poprvé z Brna lákat portugalská Madeira, ostrov věčného jara. Poslední novinkou, kterou mohou obyvatelé moravské spádové oblasti prozkoumat, je Albánie s přímými lety do Tirany.

Do všech míst budou cestující létat na palubách letecké společnosti Smartwings, která na Mezinárodní letiště Brno-Tuřany umístí další Boeing 737 až pro 189 cestujících v ekonomické třídě, který bude Čedok exkluzivně využívat po celou letní sezónu. Další sedadla objedná cestovní kancelář na pravidelných či jiných sdílených charterových letech.

„Těší nás, že díky spolupráci s Čedokem můžeme během další letní sezony rozšířit nabídku letů z Brna a umožnit pohodlné spojení do ještě více destinací. S cestovní kanceláří Čedok nás pojí dlouhodobě úspěšná spolupráce a věřím, že se bude i nadále rozvíjet,“ řekl Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Zájezdy na příští letní sezónu z Brna se objeví v předprodeji již během letošního srpna. Kompletní nabídka v rámci first minute bude již brzy k dispozici na webových stránkách www.cedok.cz, na infolince a pobočkách Čedoku nebo v široké síti provizních prodejců.

Přehled charterových letů Čedoku z Brna v letní sezóně 2023:

Destinace

Země

Frekvence letů

Poznámka

Antalya

Turecko

3x týdně

 

Mallorca

Baleárské ostrovy/Španělsko

1x týdně

novinka Čedoku

Heraklion (Kréta)

Řecko

2x týdně

 

Korfu

Řecko

1x týdně

 

Kavala (Thassos)

Řecko

1x týdně

novinka Čedoku a z Brna

Kos     

Řecko

1x týdně

 

Rhodos

Řecko

2x týdně

 

Zakynthos

Řecko

2x týdně

 

Taba

Egypt

1x týdně

novinka Čedoku a z Brna

Marsa Alam

Egypt

1x týdně

 

Hurghada

Egypt

1x týdně

novinka Čedoku

Madeira          

Portugalsko

1x týdně

novinka Čedoku a z Brna

Fuerteventura

Kanárské ostrovy/Španělsko

1x týdně

novinka Čedoku a z Brna

Tenerife

Kanárské ostrovy/Španělsko

1x týdně

 

Burgas

Bulharsko       

2x týdně

 

Varna

Bulharsko       

1x týdně

 

Tirana 

Albánie

1x týdně

novinka Čedoku a z Brna

Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOK

www.smartwings.comArchiv