Menu

Vítejte v Santo Domingu!

15. 09. 2018

1_dom

Santo Domino, hlavní město Dominikánské republiky založil roku 1496 Bartoloměj Kolumbus a během 15. a 16. století bylo kolébkou americké civilizace a historie. Santo Domingo je synonymem multikulturalismu, gastronomie, kultury a umění a nejlépe ho poznáte po svých. Tak nazujte tenisky a vyrazíme! Poznáme Santo Domingo a vše co nabízí během 24 hodin.

Procházka po Koloniální zóně
Při pohledu na směsici architektonických stylů, která nás obklopí, si plně uvědomíme plynutí dějin. Monumenty a domy soustředěné v Koloniální zóně na nás dýchnou atmosférou časů dávno minulých. Jsou perfektně zachovalé, jen jejich využití se během staletí změnilo. Místo španělských dobyvatel v nich dnes sídlí muzea a kulturní centra interpretující historický odkaz země.
Nejlepším výchozím bodem pro naši vycházku bude ulice El Conde známá obchůdky s řemeslnými výrobky z keramiky, dřeva, kůže nebo kovu či barevnými obrazy od místních umělců. Poté zavítáme do parku Colón, kde nalezneme majestátní sochu Kryštofa Kolumba. Hned vedle budeme mít možnost navštívit vůbec první katedrálu v Novém světě dostavěnou ve 40. letech 16. století. Poté budeme pokračovat ulicí Las Damas, opět první v Novém světě, až dorazíme k impozantní pevnosti Ozama. Už Vás zajisté nepřekvapí, že je tou nejstarší v Americe. Cestou budeme míjet dům Rodriga de Bastidas (Casa de Bastidas), zakladatele mnoha měst v Jižní Americe a ve své době starosty Santo Dominga, a Oslavnou věž (Torre del Homenaje), kde se zachovala děla, jež dříve chránila město. Kromě toho poznáme i Národní panteon, královské muzeum Casas Reales a sluneční hodiny. Procházku zakončíme na Španělském náměstí (Plaza España) a ve starobylém paláci Diega Colóna - Alcázar de Colón. Pohlédnete-li za starobylé opevnění Koloniální zóny, spatříte moderní Santo Domingo. Architektonická expanze postupovala od Koloniální zóny, přes Gran Santo Domingo až po čtvrť moderních budov a mrakodrapů.

Atraktivity Santo Dominga,

nejstaršího města Nového světa, můžeme obdivovat i během projížďky turistickým vláčkem “Chu-Chu Colonial”, který nás zaveze na místa, díky nimž bylo Santo Domingo zařazeno organizací UNESCO mezi 10 nejlákavějších cílů kulturního cestovního ruchu v Karibiku. Santo Domingo je i městem módy a nákupů. Uznávané značky si zvolily dominikánskou metropoli za svou základnu pro expanzi v karibské oblasti, což vedlo k otevření exkluzivních obchodních center jako Blue Mall, Galería 360 nebo Sambil. Můžete si v nich si zakoupit jak řemeslné výrobky a prvotřídní šperky navržené těmi nejlepšími dominikánskými zlatníky, tak výrobky velkých mezinárodních značek. Mezi butiky nechybí obchod již zesnulého dominikánského návrháře světového věhlasu Óscara de la Renta. Právě v říjnu se zde koná největší událost světa módy v Dominikánské republice – módní přehlídka Dominicana Moda. Tato akce vynesla na vrchol světového žebříčku návrhářů některé mladé dominikánské talenty.

2_dom

Gastronomie a dominikánský son
Že je Santo Domingo kosmopolitní město, už víme, a odráží se to i v široké gastronomické nabídce a množství specializovaných restaurací. Ty nabídnou atmosféru od romantické až po bohémskou. V Santo Domingu je zkrátka z čeho vybírat. Mnoho restaurací naleznete například na Španělské náměstí (Plaza España). Doporučujeme usadit se na některou z teras, abyste si kromě chutného jídla mohli užít i dominikánský son v podání některé z místních kapel, jež na náměstí vyhrávají. A jak nejlépe zakončit dnešní den? Určitě posezením na pláži Boca Chica vzdálené pouhých 30 kilometrů z centra města. Ta nás odmění romantickou atmosférou a možností okusit dominikánské speciality. A za to ten menší výlet stojí.

Dominikánská republika

je ostrovní stát tvořený 32 provinciemi. Zabírá plochu 48 760km2 a žije zde přes 10 milionů obyvatel. Její severní břehy omývá Atlantský oceán, jižní Karibské moře, na východě ji od Portorika odděluje kanál de la Mona a na západě sousedí s republikou Haiti. Dominikánská republika patří mezi země s největším počtem turistických atraktivit, díky nimž ji každý rok navštíví miliony lidí. Nejznámnějšími místy jsou Bávaro-Punta Cana, Santo Domingo, Boca Chica, Juan Dolio, Bayahibe, Puerto Plata, Sosúa, Cabarete, Samana, Las Terrenas, Las Galeras, Jarabacoa a Constanza. 
Připravil Národní turistický úřad Dominikánské republiky.

www.godominicanrepublic.cz
Nepřehlédněte


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Lázeňství

Nevíte, kam s dětmi o jarních prázdninách? Přijeďte do lázní.

Myslíte si, že se v zimě v lázních nic neděje? Neplatí to pro Lázně Luhačovice, kde si můžete za zvýhodněné ceny užívat wellness a léčebné pobyty plné...

24. 01. 2018

číst dál


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar