Menu

Léčebné pobyty v Česku jsou podle Rusů nejlepší na světě

16. 12. 2019

V prestižní soutěži National Geographic Traveler Awards 2019, kterou již po deváté pořádala ruská edice cestovatelského časopisu National Geographic Traveler, získala Česká republika první místo v kategorii „Nejlepší léčebný pobyt“„Rusové jsou hned po Němcích druhou nejpočetnější skupinou v českých lázních. Kromě jejich počtu je pro lázeňské regiony zajímavá především vysoce nadprůměrná délka jejich pobytu. Ta se například v Karlovarském kraji pohybuje kolem deseti dnů,“
uvedl Jan Herget ředitel agentury CzechTourism.

Hlasování se účastnilo prostřednictvím webu www.nat-geo.ru a sociálních sítí více jak 450 000 čtenářů časopisu National Geographic Traveler, kteří od června do října 2019 vybírali nejlepší turistické destinace a poskytovatele služeb ve dvaceti pěti kategoriích.   

Slavnostního vyhlášení soutěže, které proběhlo na konci listopadu v Moskvě se účastnilo sedmdesát pět finalistů z celého světa. České republika byla nominována v kategorii „Nejlepší léčebný pobyt“, kde pro ni hlasovalo 40 % účastníků ankety, což ji vyneslo na první příčku. Za Českou republikou se s 29 % hlasů umístilo Jordánsko a s 11 % Srbsko.

„Podle statistik World Travel & Tourism Council je Česko v medicínské turistice velmocí. Podle objemu peněz, které v tuzemsku zahraniční klienti utratí, je Česká republika na jedenáctém místě na světě. V Evropě je dokonce pátou zemí s největší útratou zahraničních pacientů,“ doplnil Jan Herget.
Připravila Ivana Vejvodová.

www.czechtourism.cz

 

 

 

 

 Nepřehlédněte


Lázeňství

Pro lázeňskou léčbu post covid jsou Mariánky

Hotel ROYAL**** Mariánské Lázně 31.1.2021 opět přivítá hosty.

20. 01. 2021

číst dál


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


PF 2021 CzechSpecials