Menu

Velikonoční obří kraslice navštívilo během víkendu 4000 lidí

08. 04. 2018

Téměř 100 běžců na pěti a deseti kilometrové trase, včetně canicrossu, čtyři tisíce účastníků  rodinných her a procházky na Stezce za obřími kraslicemi, téměř 70 tisíc korun vybraných na podporu rodiny, která ztratila maminku tří dětí. To je bilance Velikonoc na Hluboké za první tři dny od zahájení.
Oproti minulému roku jsme měli slunné počasí a zájem znovu předčil naše očekávání,“ uvedla organizátorka projektu Stezky za obřími kraslicemi, zakladatelka spolku Hope 4 you z.s., Valerie Chromá. Stezka za obřími kraslicemi, která je dlouhá více než 12 kilometrů a je na ní umístěno sedmadvacet 105 centimetrů vysokých a více než půl tuny vážících malovaných vajec z betonu, pocházejících z hlavy výtvarníka a designéra Matouše Holého, měla v Hluboké nad Vltavou svou premiéru v roce 2015, kdy ji navštívilo celkem 15 tisíc lidí.
„Je to skvělé spojení turistiky, sportu a charity. Jsme rádi, že u zrodu takto výjimečné akce pro celé rodiny a generace bez omezení, stojíme již od samého začátku. Mám obrovskou radost z toho, kolik je zde účastníků a kolik lidí se rozhodlo přispět na dobročinný projekt,“ konstatoval vedoucí Útvaru komunikace skupiny ČEZ JE Temelín Petr Šuleř.
Loňský výtěžek akce putoval na nákup elektrického skútru pro paní Jitku Fikotovou, členku hlubockého pěveckého sboru Záviš. Tento rok se Řetěz naděje bude snažit podpořit rodinu, kde tři děti přišly o svoji mámu a jejich táta o milovanou ženu. Paní Helena z Hluboké nad Vltavou podlehla karcinomu prsu ve věku pětatřiceti let.
Nejrychlejším běžcem na desetikilometrové trase hlubockého Velikonočního charitativního běhu byl Zdeněk Kalina z Hluboké nad Vltavou v čase 42 minut a 14 vteřin. Vítězným běžcem na 5,5 km dlouhé trase byl  Jan Macoun z PK Vytrvalíci. V canicrossovém běhu zvítězil s časem 16 minut a 32 vteřin Pavel Pischek. Stezka za obřími kraslicemi letos vede z centra města Hluboká nad Vltavou do zámeckého parku, kde se nachází většina vajec, až na cyklostezku směřující do Českých Budějovic. Zpět se výletníci mohou vydat kolem loveckého zámečku Ohrada po hrázi Munického rybníka. Nově se nachází jedna z kraslic přímo na Kleti.
„V roce 2018 jsme ve spolupráci s panem Kalouskem, provozovatelem restaurace na Kleti, vyhlásili vrcholovou prémii. Umístili jsme jednu z kraslic na vrchol hory Kleť do výšky 1084 metrů nad mořem,“ dodává s úsměvem Petr Mach ze spolku Hope 4 you z.s..
Hlavní program hlubockých velikonočních oslav, včetně zpřístupnění trasy Stezky za obřími kraslicemi, který odstartoval v pátek 31. března Rodinnou hrou s mapou, potrvá do 15. května. „Do tohoto data mohou návštěvníci stezky přispívat v rámci vyhlášené sbírky přímo v našem infocentru zakoupením mapy,“ doplnil koordinátor projektu Jan Vlasák.
Připravil Jan Vlasák.

www.velikonocenahluboke.czArchiv
Česká chuťovka
ahr - volba