Menu

Vánoční šneci

24. 12. 2018

Vánoční šneci jsou pochoutkou, jejíž tradice sahá do doby první republiky. Původně hlavně postní jídlo se těší oblibě nejen ve Francii, ale gurmáni si šneky vychutnávají i u nás. Co jsou vlastně vánoční šneci a kde je můžete ochutnat?
Šneci jsou delikatesa, která se v předních českých restauracích připravuje hlavně na Vánoce. Udělat si je můžete i doma, pokud si však přípravou nejste příliš jistí, můžete si užít příjemný večer a šneky si již brzy vychutnat v pražských Pohostincích Monarch a Karlín. „Šneky jsme zařadili do menu předvánočního sobotního brunche pro jejich jedinečnou chuť. Doufáme, že tím potěšíme všechny gurmány a nadchneme ty, kteří zatím ještě neměli příležitost tuto specialitu ochutnat,“ vysvětluje Peter Halák, šéfkuchař Pohostince Karlín.
Šneci se podávají na zvláštních talířích. Pokud jsou v ulitě, dá vám k nim obsluha speciální kleštičky, kterými ulitu můžete uchopit, a tenkou vidličkou z ní vytáhnete šnečí maso. Můžete se však setkat i s dalšími úpravami, jako je například šnečí kaviár či šnečí játra. Úprava „po pražsku“ je také specifická. Pokud si objednáte tento pokrm, dostanete obalované smažené šneky. Dnes je nejběžnější úprava burgundská, neboli escargots à la bourguignonne, kdy jsou šneci po několik hodin dušení ve víně. Podávají se na rozpuštěném másle s česnekem či bylinkami. Pokud jste šneky ještě neměli, stojí za to je vyzkoušet.
Připravila Samuela Troblová.

www.monarch.czSouvisející články


Gastro

#RIZE Z KRIZE Czech Teatenders

Iniciativa propojuje čajovou komunitu a vybízí k podpoře gastronomických prostor zasvěcených čaji.

01. 03. 2021

číst dál


Gastro Mice

Mikulov přitahuje návštěvníky i v dešti, během Pálavského vinobraní jej navštívilo čtyřicet tři tisíc lidí

Uplynulé tři dny patřily v Mikulově Pálavskému vinobraní. Na celkem šesti hudebních scénách vystoupily desítky umělců. Deštivé...

09. 09. 2019

číst dál


Nepřehlédněte


Z domova

Ocenění za Libušín

Generální ředitel Národního muzea v přírodě převzal Grand Prix Patria Nostra 2020.

18. 01. 2021

číst dál


Mice

TRAVELFEST 2018

Regionální veletrh cestovního ruchu, který proběhne 13. – 14. dubna 2018 na Výstavišti v Českých Budějovicích společně s Gastrofestem JARO.

27. 02. 2018

číst dál


Czt