Menu

V sobotu 3. září tradiční posvícenské pečivo provoní Veselý Kopec

25. 08. 2022

V sobotu 3. září se od 10 do 16 hodin na Veselém Kopci u Hlinska koná program s příjemným názvem i obsahem – POSVÍCENÍ.

„Ve vybraných roubených objektech zavoní tradiční posvícenské pečivo, které si zájemci budou moci koupit. Například v usedlosti z Mokré Lhoty se bude péci v chlebové peci a ve mlýně zase perník tlačený do tradičních dřevěných forem. K posvícení vždy patřila veselá muzika, tanec a zpěv. U nás se o to postarají folklorní soubory Vysočan a Vysočánek z Hlinska, ale i skupina dudáků.,“ uvedla Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina.

Program doplní Posvícenský jarmark, jehož se zúčastní pozvaní lidoví výrobci nabízející především tradiční dobroty, ale také například bylinky, koření, formičky, dřevěné hračky a další výrobky. 

„Pro děti bude připraven jedinečný dřevěný kolotoč i možnost vyzkoušet si některé dětské hry minulých generací. Také budou mít možnost dozvědět se něco více o tom, s jakými hračkami si děti mohly hrát v obdobích, které prezentují muzejní objekty. Jejich interiéry jsou totiž po celé léto doplněny o hračky z našich sbírek.,“ doplnila Ilona Vojancová, organizátorka pořadu Posvícení.

Posvícenské speciality bude nabízet i Hospoda Na vejměnku v areálu muzea, která pro tento den připravila speciální jídelníček.

Trvání programu: od 9.00 do 16.00 hodin (areál Veselého Kopce otevřen od 9.00 do 17.00 hodin)
Připravila Petra Valíčková.

www.nmvp.cz/vysocinaArchiv