Menu

V prosinci přijede do Prahy více než 700 tisíc návštěvníků

06. 12. 2017

Podle odhadu Prague City Tourism se v prosinci v pražských hotelech, penzionech a podobných zařízeních ubytuje přibližně 650 tisíc návštěvníků. Z toho až 280 tisíc přijede do hlavního města oslavit Vánoce a příchod nového roku. K tomu s největší pravděpodobností zavítá do Prahy 70 tisíc jednodenních návštěvníků z Česka, především kvůli nákupům a vánočním trhům.
„Praha se může chlubit jedinečnou romantickou atmosférou a to především v zimě a v období Vánoc. Není proto překvapením, že se pravidelně vyskytuje ve světových žebříčcích nejlepších vánočních destinací. Světového věhlasu dosáhly také pražské vánoční trhy, které lákají skutečně obrovské množství návštěvníků. I proto letos opět očekáváme výrazný nárůst jejich celkového počtu,“ říká mluvčí Prague City Tourism Barbora Hrubá.
V prosinci jezdí do Prahy převážně Evropané. Očekáváme, že přijedou zejména Němci, Italové, Britové, Slováci, Francouzi. Dále počítáme s vysokou návštěvností Rusů, Američanů, Izraelců, Číňanů a Korejců.
V loňském roce přijelo dle oficiálních statistik v prosinci do Prahy 610 tisíc osob. Z toho 514 tisíc ze zahraničí a 96 tisíc z Česka. 
Připravila Barbora Hrubá.

www.prague.eu
www.praguecitytourism.czNepřehlédněte


Ze světa

Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTourism o nejlepší turistický cíl DestinaCZe.

23. 07. 2019

číst dál


Mice Rozhovory

Prezentace Spojených arabských emirátů v Karlových Varech

Cílem nebylo představit Spojené arabské emiráty jenom turistům, ale také hlavně obyvatelům Karlových Varů, říká primátorka primátorka Karlových Varů Andrea...

28. 08. 2019

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new