Menu

V Kongresovém centru Praha bez odpadu

05. 12. 2018

V Kongresovém centru Praha (KCP) se uskutečnila 1. zcela udržitelná akce, a to vyhlášení cen „TOP Odpovědná firma 2018“, při které se ušetřilo více než 60% odpadu. Akci uspořádala Byznys pro Společnost ve spolupráci se Zátiší catering a Kongresovým centrem Praha.

trak_1

Scéna, dekorace i občerstvení byly vyrobeny v souladu s myšlenkou bez odpadu, tj. bez okázalé výzdoby, jen ručně vyráběné z přírodních znovupoužitelných nebo již recyklovaných materiálů. Značení akce a tradiční branding byl zobrazen na digitálním navigačním systému prostřednictvím LCD obrazovek, kterých je v KCP celkem přes 190. Díky tomu se podařilo eliminovat použití papíru na branding a navigaci akce. Celá akce byla efektně, ale také ekologicky nasvícena šetrnými LED světly, která nejen skvěle vypadají, ale umožňují také plynulou regulaci intenzity osvětlení.
Ve stejném duchu byl i připravený catering. Gurmánský zážitek zajistily v maximální možné míře lokální suroviny. Občerstvení bylo servírováno do biologicky rozložitelných nádob, přičemž každý z účastníků měl k dispozici pouze jeden jídelní set. Nespotřebované jídlo pak bylo nabídnuto do komunitní lednice KCP. Všichni zaměstnanci tak mohli ochutnat, podpořit myšlenku „akcí bez odpadu“ a také nenechat práci svých kolegů přijít nazmar. Projekt komunitní lednice byl spuštěn společně se Zátiší Catering v září 2018 a úspěšně pomáhá snižovat plýtvání jídla a zvyšovat povědomí o udržitelném rozvoji díky infografice, která je na dveřích lednice umístěna. Příspěvkem k ekologickému provozu KCP je i dlouhodobé třídění odpadu a přechod od spotřeby balených vod k sodobarům.
Oceněné firmy v posledních letech ukázaly, že není jen dobré těžit z toho, co na Zemi máme, ale také se snažit zanechat něco pro další generace. „Možnost hostit takto zodpovědné společnosti se pro KCP stalo vhodnou příležitostí ukázat, že i kongresy, konference a firemní akce lze pořádat ohleduplně vůči životnímu prostředí,“ říká generální ředitel KCP, Roman Ray Straub.
Díky pozici Kongresového centra Praha u stanice metra, mohli účastníci pohodlně přijet na akci městskou hromadnou dopravou a snížit tak svou uhlíkovou stopu. Business se stává nositelem důležitých hodnot a „Top odpovědná firma“ odměňuje uvědomělé společnosti a podporuje jejich vzájemné inspirování v menších i větších projektech. Kongresové centrum Praha se dlouhodobě orientuje na zvyšování udržitelného provozu budovy a tím snižování dopadu akcí na životní prostředí. Po rozsáhlé modernizaci v letech 2016-2017 ušetří KCP ročně díky novým technologiím 11 533 m3 vody (3 olympijské bazény), 9 740 945 kWh elektrické energie (roční spotřeba 5 019 domácností) a 726 tun CO2, což by 33 456 stromů absorbovalo po dobu 1 roku.
Připravila Nikol Chumová.

www.praguecc.cz

 
 

 

 


Nepřehlédněte


Vzdělávání Gastro

Studenti z Přímky soutěžili v čepování piva

V sobotu 9. června 2018 se ve Znojmě uskutečnil již čtvrtý ročník oslav zlatavého hořkého moku pod názvem Pivní slavnosti Znojmo 2018.

12. 06. 2018

číst dál


Gastro

Vlakem za regionální kuchyní

Sezónní nabídky v jídelních vozech Českých drah se v letošním roce nesly ve znamení regionální kuchyně - postupně byly představeny zajímavé regiony České...

12. 12. 2017

číst dál


Czt
Side VSH