Menu

Ukliďme svět, ukliďme Blaník!, sobota 17. 4. 2021 v 10h

08. 04. 2021

Velký Blaník. V sobotu 17. 4. 2021 v 10h vyrazí dobrovolníci na jarní úklid turistických tras na Velkém a Malém Blaníku.  Akci pořádá Český svaz přírody Vlašim v rámci kampaně Ukliďme svět.

og6_1tgk

„Loňský rok navštívilo Velký Blaník více než 50 tisíc turistů. Coronavirová sezóna se projevila nárůstem počtu výletníků a bohužel i počtu odhozených či ztracených odpadků,“ uvedl Milan Červenka z Českého svazu ochránců přírody Vlašim, vedoucí Domu přírody Blaníku. „Proto se před začátkem letošní turistické sezony spolu s dobrovolníky pustíme do úklidu pověstné hory.“

Hlavní start akce je u návštěvnického střediska Dům přírody Blaníku
Krasovice 19 v sobotu 17. 4. v 10h, uklízet je možno po celý den. Účastníci mohou vyrazit na úklid z obou směrů naučné stezky, na parkovišti na červené značce u Louňovic bude připraven samoobslužný. Sesbíraný odpad bude možno zanechat u Domu přírody nebo na parkovišti u Louňovic. Ze sesbíraného odpadu pořadatel vytřídí recyklovatelný odpad.

Akce je součástí celostátní kampaně Českého svazu ochránců přírody „Ukliďme svět“, která má v Česku již 28 let dlouhou tradici.
Připravila Kateřina Červenková.


www.dumprirody.cz/blanikArchiv