Menu

Účastníci The America's Cup dorazili do Chorvatska

23. 05. 2018

Šibenik je připraven na námořní akci roku. Poprvé v historii bude jachtařský přístav D-Marin Mandalina na prestižní regatě třídy TP52 hostí nejlepší světové jachtaře a uznávané podnikatele. Všech 13 jachet již dorazilo do Chorvatska, posádky se plaví v šibenických vodách a 22. května oficiální tréninkovou regatou začal Šibenik 52 SUPER SERIES Sailing Week. Příjezd několikanásobných olympijských vítězů, jako jsou Sir Ben Ainslie, Robert Scheidt a Santiago Lange, účastníci a vítězové Poháru Ameriky a závodu Volvo Ocean Race, a vážených podnikatelů bude mít pozitivní dopad i na cestovní ruch. Chorvatsko se pořádáním nejsilnější světové jachtařské série ještě více vyprofiluje jako země stvořená pro plavbu a rekreační jachting.
„Velké mezinárodní akce mají osvědčeně mimořádnou propagační hodnotu pro celý chorvatský cestovní ruch. Naše zachovaná příroda a moře s ostrovy vyzdvihují to nejkrásnější, co Chorvatsko má, a představují mimořádně bohatou zdrojovou základnu, která řadí naši zemi na samou špičku destinací námořní turistiky. Jelikož je řeč o jedné z nejprestižnějších regat na světě, jsme hrdými partnery projektu, jehož prostřednictvím se ze Šibeniku, Zadaru, ale i celého Chorvatska stane jachtařské centrum světa,“ řekl ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić.
Letošní ročník TP52 SUPER SERIES již dostal přezdívku „Pohár Ameriky v malém“, protože právě tato třída poslouží jachtařům a majitelům jako příprava v boji o nejstarší sportovní trofej na světě. Tři vyzyvatelé, mezi nimiž jsou legendární Pradina Luna Rossa, American Magic a britský tým vedený Sirem Benem Ainsliem, v Chorvatsku prakticky položí základní kámen pro Auckland 2021. Regaty třídy TP52 se konají v prestižních destinacích, jako je Porto Cerva, Key West, Capri, Miami. Svět nyní oběhnou i fotografie chorvatských přírodních krás.
„Ačkoli je při této prestižní události pozornost zaostřena na jachting, je stále řeč o výrazně velké propagaci Šibeniku, ale i celého Chorvatska, poněvadž do našeho města přijíždí mnoho uznávaných lidí z podnikatelského světa, olympijští vítězové a vítězové nejvýznamnějších světových regat. Obyvatelé Šibeniku a všichni naši hosté budou moci být svědky prvotřídní a mimořádně důležité sportovně-turistické události, která se pozitivně odrazí na výsledcích cestovního ruchu v Šibeniku, ale i obraze Šibeniku ve světě,“ zdůraznil starosta Šibeniku Željko Burić.
Šibenik 52 SUPER SERIES Sailing Week v jachtařském přístavu D-Marin Mandalina potrvá do 27. května. Od středy do neděle je naplánováno konání deseti plaveb a oficiální start je každý den ve 13.00 hodin. Nejlepší světoví jachtaři zůstávají v Chorvatsku i příští měsíc, protože jachtařský přístav D-Marin Dalmacija bude od 20. do 24. června hostit regatu 52 SUPER SERIES Zadar Royal Cup.
Připravila Jelena Bilić. 

http://chorvatsko.hrSouvisející články


Hotelnictví Ze světa

a&o hostels Varšava: Ubytování už od 10,90 zlotých

a&o spouští odpočet! Jen 100 dní do otevření prvního hostelu v Polsku. Lůžko si nyní zarezervujete už od 10,90 zlotých (asi 60 Kč)

04. 06. 2019

číst dál


Hotelnictví Ze světa

Vienna House se stává vlastníkem Vienna House Easy Bratislava

Největší rakouská hotelová síť Vienna House se stává s účinností od 1. března 2018 vlastníkem Vienna House Easy Bratislava.

01. 03. 2018

číst dál


Nepřehlédněte


Rozhovory

Cestovní ruch funguje v symbióze

Cestovní ruch si jednoznačně zaslouží jednotné řízení s jasnou strukturou a systémem financování, říká předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek.

24. 07. 2019

číst dál


Mice Z domova

CzechTourism spouští kampaň ke sta letům česko – slovenské vzájemnosti

Česká republika zve na velkolepé oslavy. U příležitosti stého výročí vzniku Československa i ostatních zásadních milníků uplynulého století pořádá desítky...

19. 05. 2018

číst dál


Czech specials new