Menu

TIC BRNO tu není jen pro turisty!

08. 04. 2020

Na první pohled by se mohlo zdát, že v době koronavirové pandemie je Turistické informační centrum téměř bez práce. Opak je ale pravdou. A více než kdy jindy platí, že TIC BRNO nefunguje jen pro návštěvníky města, ale také pro místní. Podporuje aktivity umělců, kreativců a gastronomické scény a pomáhá jim hledat cesty k jejich fanouškům. 

KAM? (ni)KAM!

Druhý týden již funguje platforma (ni)KAM V BRNĚ, která podporuje pořadatele a organizátory kulturních akcí a Brňáci pak díky ní na jednom místě najdou tipy na online aktivity a zajímavý multimediální obsah, který jim přinese kulturu přímo domů. Za dobu fungování navštívilo www.nikamvbrne.cz 2 500 zájemců a zajímavé články si přečetla bezmála tisícovka. Na sociálních sítích příspěvky o kulturním vyžití v této složité době oslovily téměř 50 tisíc lidí.

Současnou situací netrpí jen brněnská kultura, zasažena je místní gastronomická scéna i kreativci a poskytovatelé dalších služeb. Platforma (ni)KAM V BRNĚ se tak rozšiřuje o další témata. Na gastronomické lince spolupracuje TIC BRNO s nezávislým projektem Save Gastro Brno, který nabízí vouchery na služby brněnských podniků uplatnitelné po znovuotevření. „V konceptu projektu (ni)KAM V BRNĚ se inspirujeme zahraničními příklady, kdy města nabízejí širokou podporu kulturním a podnikatelským subjektům na svém území. Nové situaci jsme operativně přizpůsobili naše kapacity. Našim cílem je, abychom společnými silami zachovali atmosféru města Brna. Ta není zdaleka o návštěvních, ale zejména o lidech, kteří v Brně žijí, studují a pracují,“ říká Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

Bývalá Káznice na Cejlu ožila díky novému studiu
Kromě podpory zajímavého obsahu se TIC BRNO podílí i na jeho vytváření. Již dva živé streamy má za sebou Káznice LIVE. Z útulného studia v bývalé Káznici na Cejlu jako první zahrál skladatel, performer a multiinstrumentalista Tomáš Vtípil. V druhém vysílání pak společně vystoupili zpěvák Karel Heřman z kapely Čankišou s kytaristou a perkusistou Ivanem Jílkem. Tyto dva pilotní koncerty si pustilo 5 600 diváků. Velký pátek 10. dubna bude patřit Pašijím a živý přenos povede kněz Jan Hanák. Od 15 hodin  bude číst z Janových pašijí a spojí se v myšlenkách a prožitku s ostatními lidmi v této nelehké době.

Za Káznicí LIVE stojí spolek Tripitaka, filmová produkce GNOMON ve spolupráci se studentskými mediálními projekty Studex.tv a Radio R, firmami Tech-Pro a Michal Gazdag a s podporou TIC BRNO, JIC a Kreativní Brno. Partnerem pátečního programu je také Český rozhlas Brno. Cílem je zprostředkovat divákům kvalitní kulturní zážitek a umožnit jim kontakt s brněnskou kulturní scénou. Současně pak také podpořit brněnské umělce, kteří se v současné době ocitli bez možnosti vystupovat. „Káznice LIVE na stejnojmenném Facebooku vysílá několikrát týdně a kromě Pašijí chystáme na další týden koncert mladého písničkáře Dana Vertíga s kapelou nebo vystoupení lovců zvuků a producentů elektronické hudby AVA kolektiv,“ zve David Oplatek z Tripitaky. V blízké době se diváci mohou těšit na improvizační hereckou show. Tu pro ně chystají Roman Blumaier a Saša Stankov známí z pořadu KOMEDIOMAT.
Připravila Lenka Němcová, foto archiv TIC Brno.

www.ticbrno.cz
www.nikamvbrne.cz

#nikamvbrne
#budmespolu
www.kaznicezije.cz

 Nepřehlédněte


Hotelnictví

Praha spouští web ke sdílenému ubytování

Na fenomén sdíleného ubytování hlavní město Praha zareagovalo spuštěním webových stránek. Jsou určeny pro ubytovatele i ubytované, proto web funguje vedle české...

10. 11. 2017

číst dál


Doprava

Letiště Praha láká cestující do zajímavých destinací po Evropě

Nová marketingová kampaň Letiště Praha podpoří během celého letošního roku výjezdový cestovní ruch a celou řadu zajímavých destinací v Evropě.

29. 01. 2019

číst dál


Dallmayr
PF 2021 CzechSpecials