Menu

Světový pohár FIS Masters Cup je za dveřmi

26. 02. 2019Na dvě stě sjezdařů změří síly o víkendu
23. - 24. března v Peci pod Sněžkou. Slalom a obří slalom na Javoru. Sobotní slavnostní vyhlášení výsledků a after párty v hotelu Horizont. 
Ve druhé polovině března, přesněji o víkendu 23. - 24. 3. se v Peci pod Sněžkou uskuteční již 14. ročník Světového poháru ve sjezdovém lyžování kategorie Masters. Na sjezdovkách Javor místního SkiResortu Černá hora - Pec, jednoho z nejlepších lyžařských areálů v České republice, budou sportovci soutěžit ve slalomu a obřím slalomu. FIS Masters Cup se v Peci koná již od roku 2008 a účastní se ho muži i ženy ve věku 30 let+, v kategoriích odstupňovaných po pěti letech.

Po dohodě s Mezinárodní lyžařskou federací FIS připravujeme opět sobotní dvoukolový slalom na kratší trati Javor III a nedělní jednokolový obří slalom na delší trati Javor I,“ říká předsedkyně organizačního výboru a jednatelka hlavního organizátora, společnosti SJ SKI, Iva Kárníková. 
V letošní zimní sezóně všechna lyžařská střediska překypují sněhovou pokrývkou a organizátoři FMC 2019 doufají, že tyto výborné podmínky vydrží až do druhé poloviny března. Vrcholné závody Světového poháru kategorie Masters pořádané v České republice charakterizuje nejen velmi kvalitní příprava tratí ve SkiResortu Černá hora – Pec, profesionální organizace na vysoké úrovni, ale i oblíbený doprovodný program, který je pro účastníky pravidelně připravován. Vrcholem je sobotní slavnostní vyhlášení výsledků slalomu v hotelu Horizont a následná after párty s možností setkání všech závodníků, jejich doprovodu, ale i partnerů a organizátorů.  

„Také letos očekáváme přes dvě stě závodníků, samozřejmě převážně z blízké Evropy. Chybět ovšem nebude ani zastoupení závodníků z USA, Jižní Ameriky, Austrálie nebo Velké Británie či početná skupina borců z Ruska, Ukrajiny i Kazachstánu. Takto pestrá účast nás jako organizátory velmi těší, vnímáme jí jako vyjádření oblíbenosti těchto závodů i ocenění naší práce.,“ dodává Iva Kárníková. Letos máme opět tu čest spolupracovat s Bohumírem Zemanem „Bobasem“, s jedním z našich nejúspěšnějších reprezentantů, olympioniků. Profesionál a kamarád bude vykonávat roli mezinárodního technického delegáta. Jsme potěšeni i příslibem účasti prezidenta rakouského lyžařského svazu pana Petera Schrocksnadela a pevně doufáme, že i při letošním šampionátu osobně uvidíme slovenskou lyžařskou legendu, několikanásobného mistra světa Otto Krajňáka. Ano, jsou to závody Masters, ale přece jenom ročník narození 1925 je i v této kategorii již kuriozitou,“ doplňuje předsedkyně organizačního výboru. 
Nad akcí převzalo záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj a hejtmanství Královéhradeckého kraje. A nemohla by se konat bez podpory Nadace ČEZ, SkiResortu Černá hora - Pec, měst Pec pod Sněžkou a Trutnov i řady dalších partnerů včetně známého hotelu Horizont.  

Světový pohár FIS Masters Cup
je soutěž pořádaná zejména v Evropě a v Severní a Jižní Americe, které se pravidelně účastní okolo 10 tisíc aktivních závodníků z celého světa. Účastníci musí být ve věku vyšším než 30 let a být platnými členy příslušné národní lyžařské asociace, která je řádným členem Mezinárodní lyžařské federace FIS. Většinou jde o bývalé lyžařské reprezentanty a špičkové závodníky, proto jsou závody FIS Masters divácky velmi populární. 
Připravil Petr Žemlička.

www.hotelhorizont.cz
www.sjski.cz

  Související články


Gastro Z domova

Svátek burčáku a vína u Máchova jezera se blíží

Závěr letní sezóny u Máchova jezera již tradičně patří Vinobraní v areálu hotelu Port. Návštěvníky letos čeká již sedmý...

23. 07. 2018

číst dál


Mice Z domova

Výstava technických exponátů pod záštitou Technického muzea v Brně v centru EURAZIO

Centrum EURAZIO V Modleticích u Prahy, v rámci oslav 10. výročí firmy 4ISP na trhu, uvede ve svých prostorech výstavu pod názvem...

16. 09. 2019

číst dál


Nepřehlédněte


Z domova Rozhovory

Přežije cestovní ruch kompetenční lobotomii?

Nechceme, aby v blízké budoucnosti turisté jezdili pouze do Prahy a Českého Krumlova. Zhodnocovat obrovský potenciál cestovního ruchu regionů Čech, Moravy a Slezska,...

26. 08. 2019

číst dál


Ze světa

Orlí zátoka – jeden z posledních rájů na zemi

Dominikánská republika je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři a cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Pojďme...

27. 08. 2017

číst dál


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar