Menu

Středočeské kulturní léto v plném proudu

16. 08. 2021

Středočeské kulturní léto, pod jehož hlavičkou se odehrává více než padesát akcí na dvaceti místech ve středních Čechách, je v plném proudu. Program je rozprostřen do téměř čtyř měsíců a probíhat bude až do konce září. Představení středočeských divadel, koncerty velkých osobností, filmová představení a další kulturní akce se odehrávají zejména ve venkovních prostorech, na nádvořích, v zahradách nebo ve skanzenech lidové architektury, aby byly zajištěny co možná nejbezpečnější podmínky pro účinkující i diváky. Středočeské kulturní léto s letošním zastřešujícím mottem „Kultura pomáhá kultuře“ organizuje Středočeský kraj spolu se Středočeskou centrálou cestovního ruchu, která zpracovává související reklamní kampaň Rozehrajte to s námi! Kompletní program, včetně tipů na výlety v okolí, je k dispozici na www.stredoceskekulturnileto.cz.

Pestrý atraktivní program je letos zejména divadelní a hudební. Probíhá od 11. června do 25. září a po dlouhé kulturní odmlce nabízí příležitost k zábavě i odpočinku. Zároveň by projekt měl podpořit cestovní ruchu ve středních Čechách v nelehké době, ovlivněné koronavirovou pandemií. Byl sestaven z podnětů ředitelů příspěvkových organizací v oblasti kultury zřizovaných Středočeským krajem.

Ve druhé polovině léta si návštěvníci užijí třeba shakespearovský evergreen Sen noci svatojánské, který se odehraje v prostředí skanzenu Vysoký Chlumec, na zahradě Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem i v obci Lány, vždy stylově pod širým nebem. Pobavení slibuje představení Blbec k večeři na nádvoří Regionálního muzea v Jílovém u Prahy. Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše patří i v rámci Středočeského kulturního léta příznačně Karlu Čapkovi a nabízí sérii představení o tom, jak vzniká divadelní hra. Parkem Středočeského muzea v Roztokách u Prahy se ponesou šansony, Panenskými Břežany zazní díla českých hudebních mistrů v podání členek opery Národního divadla. Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny v Hrusicích a nádvoří mladoboleslavského hradu rozproudí dechový orchestr Krajanka. Scénické čtení dopisů šlechtičen ze 16. století „Sáňky se zvonci“ diváci mohou vidět v zámeckém parku v Benátkách nad Jizerou, ve Starém zámku v Hořovicích, na nádvoří Muzea T. G. M. Rakovník anebo na nádvoří mladoboleslavského hradu. Kulturních akcí je pro diváky připraveno ještě mnohem víc, kompletní program je k dispozici na internetové stránce www.stredoceskekulturnileto.cz.

Středočeská centrála cestovního ruchu zpracovává doprovodnou reklamní kampaň „Rozehrajte to s námi!“, s níž se veřejnost může setkat primárně na CLV nosičích a na sociálních sítích. „Na webových stránkách Středočeského kulturního léta je možné získat také tipy k výletům do okolí. U každého přestavení stačí kliknout na odkaz a nechat se inspirovat,“ radí Jakub Kulhánek, vedoucí marketingu Středočeské centrály cestovního ruchu.   
Připravila Linda Dlouhá.

www.stredoceskekulturnileto.cz
www.strednicechy.cz
www.centralbohemia.cz
www.facebook.com/destinacestrednicechy/    

#VisitCentralBohemiaArchiv