Menu

Sluncem zalité Korutany

19. 11. 2020

 V korutanských lyžařských střediscích panují ideální podmínky pro pohodovou zimní dovolenou na sjezdovkách i mimo ně. Provozovatelé vleků se soustředí především na bezpečnost - na preventivní opatření týkající se COVID 19 pandemie, pohodlí, kvalitu a zasněžení sjezdovek. Moderní lanovky s vyhřívanými sedačkami najdete v Nassfeldu nebo na vrcholu Gerlitzen, náročné sjezdy v Turrachu a na Katschbergu. Nejvýše položené lyžařské areály Korutan, ledovec Mölltal/Ankogel a lyžařská oblast Grossglockner/Heiligenblut uprostřed třítisícovek také zaručují zábavu na sněhu až do jara. Menší korutanské areály Lavanttal a pohoří Nockberge se díky svým přehledným sjezdovkám hodí pro rodinnou dovolenou.

Lyžování po celý den vstříc slunci
To zažijete například na Gerlitzen Alpe v srdci Korutan. V další lyžařské oblasti Turracher Höhe hostům na slunečných místech na sjezdovce podává nápoje komorník, který letos slaví 20. výročí od svého vzniku. Navíc je na mnoha korutanských chatách zdarma k dispozici opalovací mléko s ochranným faktorem. Když si budete opravdu chtít vychutnat východ slunce na sjezdovce, neměli byste v žádném případě zmeškat Early Morning Skiing. Při „lyžování před devátou“ (Ski vor 9) 5. ledna a 2./9./16. února 2021 v Bad Kleinkirchheimu vás dokonce bude doprovázet olympijský vítěz Franz Klammer.

„Jeden za všechny“
- to platí v Korutanech s TOP Skipasem. Je to univerzální klíč ke všem korutanským a východotyrolským lyžařským areálům. Paralelně k němu jsou k dispozici regionální skipasy s mnoha atraktivními službami v ceně. Je to například nabídka volitelné aktivity - skipas nebo vstup do termálních lázní v Bad Kleinkirchheimu nebo rodinné týdny „Ski for free“ ve Weissbriachu, které velkým i malým lyžařům umožňují prosluněné zimní zážitky.Prosluněné zimní wellness
Dobrý doplněk ke slunci a lyžování je zimní wellness. Obzvlášť intenzivně pocítíte hřejivé zimní slunce za prosklenými plochami jezerních saun a v koupelích u jezer Millstätter See a Wörthersee. Jen v plavkách si pod širým nebem můžete vychutnat zimní slunce při návštěvě termálních lázní ve Warmbad-Villach a obou termálních lázní v Bad Kleinkirchheimu, Römerbad a St. Kathrein.  V St. Kathrein najdete nejen největší vodní plochu a nejdelší zábavní skluzavku všech korutanských termálů, ale i prostorný saunový areál a prostor pro masáže a kosmetiku. U zimního wellness nesmíme zapomenout ani na vyhřívaná hotelová koupaliště u jezer Millstätter See, Wörthersee a Turracher See.

Více o wellness v Korutanech zde


Jarní lyžování
Královská disciplína, kterou si vychutnáte od poloviny března až do konce zimní sezóny. V lyžařském středisku Nassfeld se z něj už tradičně stává velká událost, která areál promění v největší prosluněnou terasu v Alpách. Na horských chatách se střídají různá témata - najdete zde třeba palmy a středomořskou atmosféru, ovocné míchané nápoje nebo bazény na svahu. Také v ostatních lyžařských střediscích v Korutanech na hosty čekají pohodlná lehátka pod širým nebem. Veškeré dění včetně přípravy kulinářských specialit se z větší části odehrává venku. Užijte si jedinečný pohled ze zasněžených svahů do sytě zelených údolí, kde už se pohybují první cyklisté a golfisté.

V termálních lázních Warmbad Villach na vás čekají nezapomenutelné zážitky. Příroda tu definitivně ohlašuje příchod jara. Poblíž korutanských termálů na úpatí vrcholu Dobratsch při tání sněhu vyvěrá ze země potůček Maibachl. Nedaleko hlavního pramenu se utvoří uprostřed lesa dvě jezírka, kde se pod širým nebem můžete vykoupat v termální vodě o teplotě až 28°C. Voda blahodárně působí na kardiovaskulární onemocnění a osteoporózu.
Připravila Kateřina Vlčková

www.austria.info

Österreich Werbung - informace pro novináře

 

 Archiv