Menu

Slavnostní „Roll out“ nového letounu ŘLP ČR, s.p.

11. 12. 2018

Na letišti v Braunschweigu se dnes zástupci Řízení letového provozu České republiky, s.p. zúčastnili slavnostního „roll out“  nového letounu Beechcraft King Air 350 pro letové ověřování leteckých pozemních zařízení v oficiální livreji podniku. Předání letounu je plánováno na 18. prosince 2018 na Letišti Václava Havla v Praze.

ltadla

Letoun s budoucí českou rejstříkovou značkou OK - ANS je jedním ze dvou nových strojů, které ŘLP ČR, s.p. zakoupil na základě smlouvy s německou společností Aerodata AG z roku 2017. Pro společnost Aerodata AG je smlouva s podnikem jedna z největších, kterou v této oblasti realizovala. Oba letouny představují technologickou špičku v oblasti svého budoucího působení a budou primárně využívány k letovému ověřování leteckých pozemních zařízení podniku, Armády České republiky a ostatních českých externích subjektů.
Volná kapacita kalibrační letky bude jako v minulosti nabízena zahraničním zákazníkům ze Španělska, Polska, Lotyšska, Tanzanie, Kuby, Uzbekistánu a dalších států. Výbava letounů umožňuje jejich nasazení téměř kdekoliv na světě a schopnost ověřit naprostou většinu v současnosti používaných technologií v letectví.
Začátek provozu prvního z letadel je plánován na leden 2019 po dokončení všech nutných administrativních kroků. Druhý letoun by měl podnik převzít v souladu s harmonogramem v prosinci 2019. Cena obou letounů včetně zabudovaných měřících zařízení činí 24 933 000 EUR a zahrnuje náklady na údržbu letounů, měřících zařízení a výcviku pilotů. Zajímavostí je, že technologická zástavba letounu OK – ANS měřícím zařízením je symbolicky v pořadí 100. úspěšnou realizací tohoto druhu společnosti Aerodata AG.
„Nové letouny pro naši kalibrační letku představují zcela určitě milník v oblasti našeho komerčního působení. Budeme schopni prostřednictvím moderních letounů a technologicky špičkového vybavení na jejich palubách poskytovat měřící lety pro potřeby podniku a být i nadále schopni se prosazovat na zahraničním trhu„ uvedl při této příležitosti generální ředitel ŘLP ČR, s.p. Jan Klas.

Technické informace:
Posádka                                             2
Celková délka                                 14,22 m
Rozpětí                                            17,65 m
Výška                                                    37 m
Maximální vzletová hmotnost    6 804 kg
Maximální dolet                           3 345 km
Cestovní rychlost                            578 km/h

Připravil Richar Klíma. 

www.rlp.czSouvisející články


Doprava

Czech Airlines Technics má pět nových zákazníků traťové údržby a další oprávnění

Mezi ně patří letecké společnosti American Airlines, Cyprus Airways, Air Cairo nebo Go2Sky.

05. 06. 2018

číst dál


Doprava

Závěrečná fáze modernizace Letiště České Budějovice zahájena

Hejtmanka Stráská, ředitel Ondřich a šéf Hochtiefu Koranda zahájili závěrečnou fázi modernizace Letiště České Budějovice za 495...

13. 12. 2017

číst dál


travelcon
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar